שתף קטע נבחר

הרצוג נגד יחימוביץ': "לא קוראים למנהיג כלב"

יו"ר המחנה הציוני ממשיך לתקוף את יריבתו מבית, שאמרה השבוע שנתניהו זרק לו עצם מרוטה: "אי אפשר להטיח במנהיג שהוא כלב על ארבע. לא התבזיתי ולא אתפטר. לא אתן לה את התענוג הזה". הוא טוען: "סיכמתי עם נתניהו על מהלך מדיני שיכלול קבלת חלק מיוזמת השלום הערבית"

יו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, שב ותקף לפני הצהריים (שבת) את חברת סיעתו שלי יחימוביץ' על התנהלותה במהלך ניסיונותיו להביא לצירוף המחנה הציוני לממשלת נתניהו, והבהיר שאין בכוונתו להתפטר. "אין לי שום כוונה לתת את התענוג לאנשים האלה ולהתפטר – קוראים לאנשים האלה שלי יחימוביץ', מיקי רוזנטל ואחרים", אמר הרצוג.

 

 

בדבריו באירוע "שבתרבות" בכפר-סבא שב ותקף הרצוג את יחימוביץ' והתעקש כי היא כינתה אותו "כלב". "לבוא ולומר שמי שהולך לדבר עם ראש הממשלה הוא כלב שהולך על ארבע, כשהוא עושה דברים כדי למנוע שפיכות דמים – יש לי מחלוקת עמוקה על מה שעשתה שלי יחימוביץ' בשבועות האחרונים". הרצוג שב וטען כי יחימוביץ' אמרה שהיא רוצה להיכנס לממשלה – ומיד אחר כך יצאה נגדו בתקשורת ואמרה כי הוא עושה מעשה שלא ייעשה. "בגוף פוליטי יש כללים בסיסיים, אי אפשר להטיח במנהיג שהוא כלב שהולך על ארבע", אמר הרצוג.

 

בפוסט שפרסמה השבוע יחימוביץ' בפייסבוק היא כתבה: "לפני הרצוג לא הונחה הצעה לממשלת אחדות. בפועל זה דומה יותר לעצם מרוטה שנתניהו השליך, וקרא להרצוג לחזור על ארבע עם העצם בפה. זה מה שעשה נתניהו. 'הצעתו' הייתה צריכה להידחות בבוז קר". בעקבות טענותיו של הרצוג השבוע היא הדגישה כי לא כינתה אותו "כלב".

 

לפני הצהריים בכפר-סבא המשיך הרצוג לנסות להגן על החלטתו להיכנס למשא ומתן עם נתניהו, ואמר כי "במערכת פוליטית מורכבת כמו המערכת הישראלית יש רגעים מורכבים וקשים שבהם אתה צריך לקחת החלטות כואבות וקשות גם אם הן לא פופולריות. לא זחלתי ולא הלכתי שבי, לא התבזיתי. אם הייתי עושה זאת – מזמן הייתי בפנים. אני שלם עם מצפוני". הוא אמר כי לא ידע שנתניהו מנהל משא ומתן במקביל עם ליברמן.

ראש בראש. "כלב? יש כללים בסיסיים" (צילום: גיל יוחנן, מוטי קמחי) (צילום: גיל יוחנן, מוטי קמחי)
ראש בראש. "כלב? יש כללים בסיסיים"(צילום: גיל יוחנן, מוטי קמחי)

הרצוג דיבר גם על מהלך מדיני שאמור היה לצאת לדרך לו היה מצטרף לממשלה: "עם השקת המהלך המדיני-אזורי המתוכנן שעליו שקדתי עם ראש הממשלה וגורמים בינלאומיים, ישראל הייתה מתייחסת בחיוב לראשונה לאלמנטים ביוזמת השלום הערבית ופותחת, לראשונה, במשא ומתן עם מדינות ערב על היוזמה. מהלך שללא ספק היה משנה את פני האזור".

 

כשנשאל אם יסכים לנהל שוב משא ומתן עם נתניהו השיב: "הבעיה עם נתניהו היא שבסוף הוכח שכשהוא עומד בפני החלטה היסטורית הוא לא מסוגל לקבל אותה ותמיד ממצמץ. אמרתי לו שיפסיק עם הפחד הזה. גם לי יש פחדים, אבל האמנתי. לא עומד על הפרק משא ומתן עם נתניהו שוב. זה הסתיים לגמרי וזה מאחורינו לגמרי. אין מה להאמין לנתניהו".

 

על פרישתו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר: "יעלון הוא איש מרשים והגון מאוד. יש לנו מחלוקת עם הדעות אבל אני מאוד מכבד אותו. מה שאמר אתמול אהוד ברק

(שטען בערוץ 10 כי ההנהגה הישראלית נגועה בפאשיזם – ר.ב.צ) משקף אמירה אותנטית שמה שקרה עם יעלון זה לא רק ההחלפה שלו בתפקיד. הוא האמין מתוך עקרונות שמותר למפקדים להביע עמדה".

 

באירוע שבתרבות בחולון התייחס גם יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, להתפטרותו של יעלון. "אני מצדיע לבוגי, הוא צריך להיות חלק מהנהגת המדינה", אמר. "מה בגין היה אומר על הליכוד של היום? ליכוד שביום אחד בוגי מתפטר וביום השני יהודה גליק נכנס במקומו לכנסת".

 

על אירוע השבוע בפוליטיקה הישראלית אמר לפיד: "השבוע האחרון הדגיש את העובדה שישראל צריכה לבחור בין ישראל גדולה לפוליטיקה קטנה. ההנהגה כרגע עוסקת בחלוקת ג'ובים ולא בערכים ואת זה חייבים לשנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן, מוטי קמחי
"לא אתפטר, לא אתן לה את התענוג הזה"
צילום: גיל יוחנן, מוטי קמחי
מומלצים