שתף קטע נבחר

נכה תיעד: פקח אישר לו לחנות - וחטף דו"ח

גד צברי שהגיע לתל אביב וקיבל אישור מפקח עירוני להחנות את מכוניתו במקום אסור - זכה לדו"ח על סך 250 שקל. העירייה מתעקשת שמדובר ב"עבירת חניה חמורה ומסכנת חיים". גם תיעוד השיחה עם הפקח לא סייע לו

 

גד צברי, נכה 100%, החנה את מכוניתו בכיכר המדינה בתל אביב ואף קיבל את אישורו של פקח עירוני במקום, אך לתדהמתו, כשחזר מבדיקה רפואית, גילה דו"ח חניה על סך 250 שקלים. מצלמת רכבו תיעדה את השיחה עם פקח החניה ואולם בעיריית תל אביב עדיין מסרבים לבטל את הדו"ח.

  

צברי (48) תושב כפר יונה, מתנייד בכיסא גלגלים, ולפני כמה שבועות הגיע לכיכר המדינה בעיר. על מנת לחנות קרוב למרפאה הוא עשה שימוש בתו הנכה שמאפשר לו לעשות זאת גם לא בחניה מוסדרת, ואף קיבל אישור לכך בעל-פה מפקח שסייר בסביבה. "הפקח שאל אם יש לי תו נכה. כשאמרתי לו שכן הוא אמר לי שאני יכול להחנות. עלינו לבדיקה רפואית אבל כשירדנו חזרה ראיתי שקיבלתי דו"ח חניה".  

 

גד צברי ()
גד צברי
 

למרבה המזל מצלמת הרכב של צברי תיעדה את השיחה עם הפקח. "ממש זהירים עם התו נכה אז אל תדאג", אמר לו הפקח."אתה בידיים בטוחות". צברי מתעקש על כך כי מהרגע שהפקח אישר לו להחנות במקום הוא לא הזיז את רכבו למקום אחר.

 

ניסיונותיו לבטל את הדו"ח עלו בתוהו. "אני בקשר עם העירייה, שלחתי פקס עם אישורים ותמונות אך הם אומרים שזה לא עוזר", אמר. "לא הלכתי לטיול או ליהנות - הייתי בבדיקה רפואית. איפה הצדק? אני מרגיש זלזול ביחס לנכים". הוא הוסיף כי "רק במזל יש באוטו מצלמת רכב שתיעדה את השיחה עם הפקח, אחרת הם היו שולחים אותי לקיבינימט. החניתי את הרכב באישור והם עושים ממני צחוק".

  

מעיריית תל-אביב-יפו נמסר: "הרכב חנה בשטח הצומת, המהווה עבירת חניה חמורה ומסכנת חיים והאיסור בה חל גם על נהג המחזיק בתו נכה. הטענה לגבי הפקח שנכח במקום נבדקה. מר צברי שאל ונענה אך ורק לגבי חניה על המדרכה ולא לגבי חניה מסכנת בצומת במקום המסומן אדום לבן". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים