שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ח"כ יואל חסון: "וינשטיין חיבל בעבודת המבקר בתיאום עם אנשי נתניהו"

  חבר הכנסת מהמחנה הציוני שיזם דיון בנושא "ביביטורס" בהיותו יו"ר הוועדה לביקורת המדינה מתריע על חבלה פוליטית בעבודת מבקר המדינה. זמן קצר לפני פרסום הדו"ח שלח מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר ובו קרא לו לחשוף כיצד פעל כדי "למרוח" את הדו"ח עד להתיישנות

   

  ארכיון. בנימין ושרה נתניהו (צילם: אבי אוחיון, לע"מ) (צילם: אבי אוחיון, לע
  ארכיון. בנימין ושרה נתניהו(צילם: אבי אוחיון, לע"מ)

  לפני פרסום דו"ח מבקר המדינה היום ב-16:00 (ג'), שיגר סגן יו"ר הכנסת ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני מכתב ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין, שבו התריע על חבלה פוליטית בעבודת המבקר בפרשת ביביטורס. חסון קרא לו לחשוף כיצד פעל "למרוח" את דו"ח המבקר כדי להביא להתיישנות ולמיעת בדיקה וחקירה. "היועץ המשפטי לשעבר וינשטיין חיבל בעבודת המבקר בתיאום עם אנשי נתניהו", טוען ח"כ חסון.

   

  "כמי שהיה מעורב כמוך בבדיקה מיומה הראשון של הפרשה בוועדה לביקורת המדינה, ידוע לי כיצד נעשו מאמצים מאחורי הקלעים לטיוח הפרשה, לגרירת רגליים ולחבלה בעבודת המבקר על מנת להגיע להתיישנות", הוסיף ח"כ חסון. "כעת נטל ההוכחה רובץ עליך להראות שלא פעלת במחשכים יחד עם מקרובי ראש הממשלה על מנת לסכל את הבדיקה. אני דורש לחשוף באופן מלא כיצד התנהלת בפרשה ולהסיר כל עננה מעל החשדות הכבדים שהוצגו בפניך".

   

  בדיוני הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ חסון ב-2011, ניתנו למבקר המדינה ולחוקר ניצב משנה (בדימוס) נחום לוי סמכויות חקירה נרחבות. בעקבות כך התחייב המבקר דאז כי הליך הבדיקה יסתיים תוך זמן קצר. בפועל, טוען חסון, "ההליך נגרר שנים מעבר לזמן הבדיקה הסביר תוך חוסר שיתוף פעולה מצד היועץ המשפטי לממשלה דאז".

  נתניהו והיועמ"ש לשעבר וינשטיין (צילום: AP) (צילום: AP)
  נתניהו והיועמ"ש לשעבר וינשטיין(צילום: AP)

   

  לטענת ח"כ חסון, הימשכות התהליכים מוכיחה כי שומרי הסף הבכירים ביותר כשלו בנאמנותם לאינטרס הציבורי.

   

  מבקר המדינה יוסף שפירא מאשים את היועץ המשפטי לממשלה בטיוח של פרשת "ביביטורס" - חקירת מימון הנסיעות של ראש הממשלה, רעייתו וילדיו בעת שכיהן כשר אוצר וכחבר כנסת, בעיקר בשנים 2005-2003. אחד החששות שעלו במשרד המבקר, בפרשה שנחשפה בחדשות 10, הוא שמשיכת הזמן של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין, וכעת גם של מחליפו אביחי מנדלבליט, נועדה לגרום לכך שתחול התיישנות על הנושאים הנבדקים.

   

  אתמול (יום ב') פורסם בערוץ 2 כי המשטרה חידשה את הבדיקה בפרשת ביביטורס, לאחר שזו נסגרה לפני כשנה וחצי בהוראת וינשטיין. עם זאת, מקורות המקורבים למבקר המדינה סבורים כי הבדיקה נעשית מאוחר מדי - אם בכלל - לאחר שניתנה הזדמנות להעלים ראיות למעשים פליליים ולתאם עדויות. במצב כזה, הם אומרים, ספק אם ניתן יהיה להגיע לחקר האמת. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קובי גדעון/לע"מ
  נתניהו ורעייתו יורדים ממטוס. ארכיון
  צילום: קובי גדעון/לע"מ
  מומלצים