שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  במשלוח בדים ותכשיטים: צינורות לייצור מרגמות

  רשות המעברים של משרד הביטחון והשב"כ סיכלו במעבר תרקומיא משלוח גדול של צינורות לייצור מרגמות ועשרות מנועים חשמליים שהיו מיועדים לשימוש לטרור מצד חמאס. השיטה: הסתרה במשלוח של מוצרי טקסטיל ותכשיטים

   

  מאות צינורות לייצור מרגמות נתפסו במשלוח (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון ) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )
  מאות צינורות לייצור מרגמות נתפסו במשלוח(צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )

  וגם מנועים חשמליים למערך התת-קרקעי של חמאס בעזה (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון ) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )
  וגם מנועים חשמליים למערך התת-קרקעי של חמאס בעזה(צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )

  רגע לפני שהגיע לידי חמאס: הבודקים הביטחוניים של רשות המעברים במשרד הביטחון מנעו הבוקר (ה') יחד עם אנשי שב"כ משלוח גדול של צינורות לייצור מרגמות ועשרות מנועים חשמליים שיועדו למערך התת-קרקעי של חמאס ברצועת עזה.  

   

  הסיכול התרחש במעבר תרקומיא הסמוך לחברון. ההברחה הוסוותה במשלוח תמים כביכול של מוצרי טקסטיל ותכשיטים, וכללה אמצעים משמעותיים להתעצמות חמאס: מאות צינורות מתכת בקוטר ארבעה אינץ' עם הברגות מיוחדות המשמשים לייצור מרגמות ורקטות וכן עשרות מנועים חשמליים המשמשים את גורמי הטרור למשימות התעצמות שונות, בהן לבניית מערך תת-קרקעי.

   

   (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון ) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )
  (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )

   (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון ) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )
  (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )

   (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון ) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )
  (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון )

   

  ניסיון ההברחה שנתפס כאמור במעבר תרקומיא של רשות המעברים, יועד לעבור לעזה דרך מעבר כרם שלום. המשלוח הוחרם ונפתחה חקירה לאיתור המעורבים בהברחה.

   

  בתחילת החודש הותר לפרסום כי שבוע לפני פסח סיכלו בודקי המכס במעבר ניצנה בשיתוף עם שירות

  הביטחון הכללי ניסיון הברחה של ארבע טונות אמוניום כלוריד שהוסתר במשלוח מלח. אמוניום כלוריד משמש לייצור רקטות ארוכות טווח, ומארבע טונות ניתן לייצר מאות רקטות ארוכות טווח.

   

  בניסיון הברחה זה, סבור שירות הביטחון הכללי, היבואן, תושב הרצועה הקשור לפעילי החמאס הצבאיים בעזה, ביקש להכניס את החומר לרצועה לצורך מערך הייצור של חמאס.

   

  מקרה זה ממחיש את פעילותם של ארגוני הטרור ברצועה להברחת חומרים דו-שימושיים לצורך התעצמותם תוך שימוש במסווה של סחורה המיועדת לאוכלוסייה האזרחית ולפרויקטים של שיקום. במערכת הביטחון ובמִנהל המכס רואים בחומרה את האירוע, ובכוונתם להמשיך לאתר ולסכל ניסיונות להברחת חומרים דו-שימושיים תוך מיצוי הדין עם המעורבים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
  הצינורות שנתפסו
  צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון
  מומלצים