שתף קטע נבחר

המשטרה הסתירה את הפרשה - נתניהו תקף את התקשורת

ראש הממשלה התייחס בפייסבוק לחשד ל"אונס לאומני" שביצעו פלסטינים בצעירה, וטען כי לא נשמע גינוי לכך בתקשורת ובמערכת הפוליטית. בפועל: המשטרה לא דיווחה לתקשורת על האירוע, כמקובל בחלק ניכר מאירועי הפלילים המשמעותיים. הבוקר אמר נתניהו: "לא היה נכון שאתייחס לנושא לפני מיצוי החקירה"

ראש הממשלה נתניהו (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
ראש הממשלה נתניהו(צילום: עמית שאבי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח אמש (יום ה') ביקורת בעמוד הפייסבוק שלו על "התקשורת והמערכת הפוליטית" שלטענתו לא גינו את ה"אונס הלאומני" שביצעו לכאורה שני פלסטינים בצעירה שלוקה בנפשה. אך בפועל, מי שהסתירה את הסיפור במשך ימים ארוכים הייתה המשטרה, שלא דיווחה לכתבי הפלילים על האירוע החמור, כפי שמקובל באירועים מסוג זה. כאשר נודע דבר האירוע הוא פורסם בכלי התקשורת, וגם כאן - ב-ynet.

 

ח"כ מיכל רוזין ממרצ אף פנתה במכתב לשר לביטחון פנים גלעד ארדן בבקשה לברר למה המשטרה הסתירה את הסיפור הזה עד כה. "פרקטיקת הסתרה זו אינה מתקבלת על הדעת ולדאבוני מהווה פגיעה חמורה בהליך הראוי במקרים אלו", כתבה רוזין. "אבקשך לברר עם הגורמים האמונים אם הייתה בכך רשלנות בביצוע תפקידה של המשטרה, בנוסף לפגיעה בזכויותיה של הנפגעת".

 

נתניהו כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "זה פשע מזעזע שדורש גינוי מקיר אל קיר, אבל גינוי כזה משום מה לא נשמע - לא בתקשורת ולא לרוחב הקשת הפוליטית. אפשר רק לדמיין מה היה קורה במקרה הפוך. אנו נגבה את מלא המחיר ונמצה את מלא חומרת הדין עם כל המעורבים באירוע האכזרי הזה".

 

הבוקר ראש הממשלה פרסם פוסט חדש ובו הבהרה: "לגבי הפוסט שפרסמתי אמש: המקרה כפי שדווח עורר בי כאב וזעזוע עמוקים. עם זאת לא היה נכון שאתייחס לנושא לפני מיצוי החקירה ואני מצר על כך".

 

עוד לפני הסטטוס השני של נתניהו בנושא, השיבה ח"כ מיכל רוזין ממרצ לראש הממשלה בפוסט משלה: "ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התגובה שלך לאונס המחריד היא עלובה, שפלה ושוברת את שיאי הציניות והטוקבקיסטיות, אפילו שלך. שלושה גברים אנסו באכזריות נערה בעלת מוגבלות, ניצלו והשפילו אותה בצורה מחרידה, ואתה, ראש הממשלה, בחרת לנצל אותה פעם נוספת בשביל הון פוליטי. בשביל להסית ולחרחר מדון ושנאה. ולידיעתך, גינוי זה ממש לא מספיק. אני פניתי אתמול לשר בממשלתך, ח"כ גלעד ארדן, על מנת שיבהיר איך משטרת ישראל, שאתם אמונים עליה, הסתירה את האונס המזעזע הזה במשך עשרה ימים בעוד שאחד מהאנסים הנתעבים מסתובב חופשי ברחובות".

גם יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון כתבה: "קודם כל יש לי מילה לכל מי שהעז לרמוז כאן בעמוד שהסיפור הנורא הזה לא זעזע אותי. מה חשבתם, שקראתי את זה והלב שלי לא עצר לרגע? איזה עולם פנטזיה מעוות בניתם לעצמכם אם אתם חושבים שמי שמאמין שצריך להגיע להסדר עם הפלסטינים הוא אדם שיקבל בשלווה טרור ואונס?".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני הגיבה גם היא בפוסט זועם: "פתאום אתה מתעניין בקורבנות אונס. כשהאנסים הם פלסטינים. כשנפתח חלון הזדמנויות להשתמש באונס לצרכי הסתה. תתבייש ראש הממשלה. אפס אמפתיה לנאנסות עד שזה מגיע לחלון הזדמנויות להסית. 'דורש גינוי מקיר לקיר'? באמת? אז למה מעולם לא גינית אנסים?

 

"לא שמענו מלה מפיך בפרשת האנס קצב. לא אמירה מוסרית על תחקיר גנדי המצמרר. לא התייחסות לגורלן של נאנסות, מוטרדות, נרדפות – יום יום ושעה שעה. שום אמירה ערכית על הטרדות מיניות בצה"ל, בכלל.

 

"התקשית להיפרד מנאמנך המטרידן צלם החצאיות נתן אשל, רדפת את שלושת בכירי לשכתך שביקשו להגן על הקורבן. גם כשהורחק משרות המדינה המשכת להעסיק אותו בסתר. לא התחברת ולו לשניה אחת לתהליך המדהים שמתרחש כאן של נשים שקמות ודורשות צדק. לא הענקת להן גיבוי. מעולם לא הזכרת זאת בנאום שלך. מעולם לא העלית זאת לישיבת ממשלה. זנחת, התנכרת, התעלמת, לא נתת גב".


  

ביום רביעי פורסם כי המשטרה עצרה שני פלסטינים, צעיר בשנות ה-20 לחייו ונער קטין, בחשד כי אנסו לפני כשבועיים צעירה בשנות ה-20 לחייה ממניעים לאומניים.

  

שני החשודים, שרק הבוגר מביניהם מחזיק באישור שהייה בישראל, מכחישים כל קשר לחשדות, ובמשטרה אומרים כי התיק עדיין נמצא בבדיקה. החשוד השלישי, זה שלטענת הצעיריה צילם את האונס, עדיין לא נתפס, והמצוד אחריו נמשך. בשל העובדה שהצעירה מוגבלת, החקירה מצריכה טיפול מיוחד בגביית העדות. על פי הידוע, היא הגיעה לבית קרוב משפחה באותו הבניין שבו מתגוררים שני החשודים, ושם נאנסה תוך שהחשודים מטיחים בה עלבונות על רקע גזעני ולאומני.

 

עו"ד ניר אלפסה, שמייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את הנער החשוד, מסר בתגובה כי "מדובר בקטין ללא עבר פלילי עם נסיבות חיים קשות. הוא מכחיש את כל החשדות, לטענתו מדובר בתלונת שווא שנובעת מקנוניית שכנים שנועדה להרחיק אותו ממתחם המגורים בשל מוצאו. אנו מקווים שהמשטרה תמצה את החקירה בהקדם ותבדוק לעומק גם את טענותיו של הקטין".

 

גם עו"ד אופיר כוכבי, שמייצגת את הנאשם השני, מכחישה את החשדות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ראש הממשלה נתניהו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים