שתף קטע נבחר

"בבקשה תודיעו שמצאתם אותי". יומן המטיילת

ג'רלדין הלכה לאיבוד בשביל האפלצ'ים בארה"ב וכתבה יומן בחודש האחרון לחייה, שמראה שהיא שרדה גם אחרי שהמחלצים התייאשו מהניסיונות למצוא אותה

מטיילת אמריקנית בת 66 שהלכה לאיבוד בשביל האפלצ'ים במזרח ארה"ב ניסתה לשלוח הודעות טקסט לבעלה וכתבה יומן ב-26 הימים שקדמו למותה. ג'רלדין לרגיי הלכה לאיבוד ב-22 ביולי 2013 כשסטתה מהשביל כדי להתפנות. גופתה נמצאה רק יותר משנתיים אחרי שהוגדרה נעדרת.

 

בסוף השבוע פרסמו הרשויות במדינת מיין מסמכים שמהם עולה כי ג'רלדין ניסתה לשווא לשלוח הודעות לבעלה בסלולרי, אך הן לא נשלחו מכיוון שלא הייתה קליטה באזור. "אני בצרה. סטיתי מהשביל כדי להתפנות ועכשיו הלכתי לאיבוד", כתבה לבעלה וביקשה ממנו שיזעיק עזרה.

ג'רלדין לרגיי (צילום:AP) (צילום:AP)
ג'רלדין לרגיי(צילום:AP)

שביל האפלצ'ים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
שביל האפלצ'ים(צילום: shutterstock)
 

ביומן כתבה ג'רלדין את התאריכים והוא חושף את הימים הקשים שעברו עליה, כולל את ניסיונתיה להגיע לנקודה גבוהה יותר כדי שתהיה לה קליטה בטלפון הסלולרי. הפעילות האחרונה בטלפון שלה הייתה ב-6 באוגוסט 2013. כמעט שבועיים אחר כך, ב-18 באוגוסט, היא כתבה בפעם האחרונה ביומן.

 

"כשתמצאו את גופתי בבקשה תתקשרו לבעלי ג'ורג' ולבתי קרי. זה יהיה חסד גדול עבורם לדעת שאני מתה ושמצאתם אותי, לא משנה כמה שנים מעכשיו. בבקשה תמצאו בלבכם את המקום לשלוח את תכולת התיק שלי לאחד מהם", כתבה ג'רלדין.

 

היומן כולל גם מכתבים לבני משפחתה, האחרון בהם נכתב ב-10 באוגוסט. הגילויים האחרונים מראים כי ג'רלדין למעשה שרדה שבועיים אחרי שהניסיונות למצוא אותה הסתיימו, ב-4 באוגוסט. למרות זאת במשפחתה אין כעס על המחלצים, והמשפחה מסרה כי היא מאמינה שהם עשו הכול כדי למצוא אותה.

 

באוקטובר 2015 נמצאה גופתה של ג'רלדין בשק שינה באוהל שהקימה. מבדיקת גופתה עולה כי היא מתה מרעב וממחסור בשתייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים