שתף קטע נבחר

הכירו את הדור הבא של כסא הגלגלים

האם כסא הגלגלים כפי שאנחנו מכירים כיום כבר מיושן מדי? דין קיימן, ממציא הסאגווי וחברת טויוטה סבורים שכן ועומלים על פיתוח הדור הבא. צפו בכסא הגלגלים של העתיד

התיעוד הקדום ביותר לאיזשהו רהיט שנע על גלגלים נמצא חרוט על לוח אבן בסין במאה החמישית לפני הספירה וכסא על גלגלים התגלה רק 3 מאות מאוחר יותר. ב-1760 פותח כסא האמבט שיועד לשאת אדם עם מוגבלות על גבי 3 גלגלים ורק ב-1887 הגיע סוג של כסא גלגלים שהוצג באטלנטיק סיטי על מנת להקל עם אנשים עם מוגבלויות את התנועה על הטיילת הנהדרת בעיר.

 

 

מאז ועד היום, למעשה השינוי היחיד שהגיע לתחום כסאות הגלגלים הוא הדרך בה הם מונעים או נשלטים ולמרות התחכום הרב בתחום הזה, העבירות שלהם נותרה הבעיה הגדולה ביותר. זה בדיוק מה שעמד לנגד עיניו של דין קיימן, האיש שלמעשה המציא את הסאגווי וחברת Deka שהוא הקים במיוחד על מנת לתמוך בפתרונות ניידות עבור אנשים עם מוגבלויות, אשר ביחד עם יצרנית הרכב היפנית, טויוטה חברו כדי לפתח את iBot, הדור הבא של כסאות הגלגלים.

 

iBot (צילום: טויוטה)
iBot(צילום: טויוטה)

 

אוסמו נאגטה, סגן נשיא בכיר בטויוטה צפון אמריקה אמר "החברה שלנו מתמקדת מאוד על פתרונות ניידים עבור כל האנשים, אנו מבינים כי חשוב לעזור למבוגרים ולאנשים בעלי צרכים מיוחדים לחיות טוב ולהמשיך לתרום מהכישרון ומהניסיון שלהם לעולם."

 

"טויוטה ו- DEKA חולקות את אותו החזון באשר לניידות זמינה לאנשים מכל סוג של יכולת", אמר מייסד חברת DEKA דין קיימן. "אנו שמחים על מערכת היחסים החדשה ונרגשים מהמשמעות שיש לה על הפיכת החלום למציאות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים