שתף קטע נבחר

עם סכין וגרזן: נעצרו 3 חשודים בביצוע פיגוע

לפני שלושה שבועות נפצעו שתי קשישות באורח בינוני מדקירות בשכונת ארמון הנציב בירושלים. כעת הותר לפרסם כי נעצרו שלושה נערים מג'בל מוכבר בחשד לביצוע הפיגוע. אמו של אחד החשודים נעצרה לפני כשבוע לאחר שניסתה לבצע פיגוע

 

שלושה נערים בני 17-16 משכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים נעצרו בחשד שביצעו את פיגוע הדקירה לפני כשלושה שבועות בשכונת ארמון הנציב בבירה. כך הותר הבוקר (ב') לפרסום. שתי קשישות נפצעו באורח בינוני בפיגוע זה.

 

המעצר התאפשר לאחר חקירה משותפת של משטרת מחוז ירושלים ושב"כ, שממנה עלה כי השלושה תכננו זה תקופה ארוכה לבצע פיגוע נגד יהודים ואף שוחחו על כך בזמן לימודיהם ובאמצעות הרשתות החברתיות. בחקירה התברר כי לפני כשבוע נעצרה אמו של אחד החשודים בחשד שניסתה לבצע פיגוע דקירה במעבר הזיתים.

פינוי אחת הפצועות בפיגוע (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
פינוי אחת הפצועות בפיגוע(צילום: אלכס קולומויסקי)

זירת הפיגוע לפני כשלושה שבועות (צילום: מד"א) (צילום: מד
זירת הפיגוע לפני כשלושה שבועות(צילום: מד"א)

שלושת החשודים קבעו להיפגש בבוקר יום הפיגוע במכולת בג'בל מוכבר, ולאחר מכן הלכו לכיוון יער השלום, כשברשות שניים מהם סכין וגרזן שאותם לקחו מביתם והמתינו לקורבנות יהודים. החשוד השלישי עזב את המקום כיון שחשש שמא מעשיו יובילו להריסת בית הוריו. משחלפו הנשים ביצעו השניים את הדקירה באמצעות הסכין והיכו אותן באמצעות כת העץ של הגרזן.

 

לאחר שהוציאו את תוכניתם לפועל, נמלטו שני החשודים לכיוון ג'בל מוכבר והשליכו את הסכין והגרזן תוך כדי מנוסתם במקום מוסתר. בהמשך אחד מהם חזר, לקח אותם והחביאם בג'בל מוכבר.

 

עוד עולה מהחקירה כי לאחר ביצוע פיגוע הדקירה, שניים מהחשודים התכתבו ביניהם בוואטסאפ ובפייסבוק ותכננו לבצע פיגוע דקירה נוסף לאור "הצלחת" הפיגוע ביער השלום. הפיגוע המתוכנן סוכל ולא הגיע כדי מימוש, שכן נעצרו טרם ביצועו.

 

היום הוגשה נגד שלושת החשודים הצהרת תובע. מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, שיבח את השוטרים והחוקרים והדגיש: "המשטרה תמשיך לפעול בנחישות למען ביטחון כלל תושבי הבירה, תפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה ותניח ידה על כל פורע חוק ומפגע לשם מיצוי מלוא חומרת הדין עמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
זירת הפיגוע בארמון הנציב
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים