שתף קטע נבחר

הולך להיות כאן קיץ חם מאוד

השירות המטאורולוגי פרסם סקירה לקראת עונת הקיץ ולפיה קיימת הסתברות גבוהה שחודשי הקיץ בין יוני לאוגוסט יהיו חמים מהרגיל. מחר, היום הראשון של יוני, כבר יהיה חם מהרגיל לקראת סוף שבוע שרבי

 

החום שמצפה לנו: השירות המטאורולוגי פרסם היום (ג') סקירה על סמך החודש האחרון וממנה עולה כי אנחנו מצפים לקיץ חם ביותר. לפי השירות, קיימת הסתברות של 79% שחודשי הקיץ בין יוני לאוגוסט הולכים להיות חמים מהרגיל. רק בהסתברות של 19% יש אפשרות של קיץ סביב הממוצע. הסיכוי שיהיה כאן קיץ חם פחות עומד רק על 2 אחוזים בלבד.

 

בשירות המטאורולוגי מסבירים כי הסיכוי לעונה חמס הוא עקב תהליך התחממות האקלים בהשוואה לשנים 2010-1981. לכן, החליטו בשירות להוסיף תחזית ביחס לתקופה של 2009-1995 שבה הטמפרטורות היו קרובות יותר למצוי בשנים האחרונות. למרות זאת, בשירות מבהירים כי רמת הדיוק של התחזית העונתית היא עדיין נמוכה יחסית.

44 מעלות בבקעה בשרב הקודם. בקיץ צפוי להיות חם יותר (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
44 מעלות בבקעה בשרב הקודם. בקיץ צפוי להיות חם יותר(צילום: דניאל אליאור)

המטאורולוג, ד"ר ברוך זיו, נוטה להסכים עם תחזית שאומרת שהקיץ יהיה חם במיוחד. "בשנים האחרונות כוצאה מההתחממות הגלובלית, כל קיץ הולך ומתחמם", אומר ד"ר זיו ל-ynet. "בארבעים השנים האחרונות התחממנו קרוב ל-2 מעלות. עם זאת, להערכתי העולם המדעי לא ערוך דיו כדי לתת תחזית עונתית מדויקת". בינתיים, מזג האוויר ממשיך להתחמם והלילה יהיה בהיר וחם.

 


 

הטמפרטורות החזויות להלילה ולמחר: קריית שמונה 36-18, קצרין 32-18, צפת 31-18, טבריה 38-21, נצרת 33-18, חיפה 30-19, תל אביב 31-20, ירושלים 32-19, אשקלון 29-20, עין גדי 41-27, באר שבע 38-18, ערד 35-19, מצפה רמון 34-19, אילת

40-25.

 

מחר, היום הראשון של חודש יוני, תחול עוד עלייה בטמפרטורות ומזג האוויר ייעשה חם ויבש מהרגיל. במישור החוף ובהרים יורגש עומס חום בינוני, בשפלה ובצפון הנגב הוא יהיה כבד ובעמקי המזרח ישרור עומס חום כבד עד קיצוני.

 

ביום חמישי תחול ירידה קלה בטמפרטורות, בעיקר במישור החוף, אך עדיין יהיה חם מהרגיל ברוב אזורי הארץ. ביום שישי תחול עלייה בטמפרטורות ומזג האוויר ייעשה חם מהרגיל ויבש עד שרבי. בשבת תחול התחממות ניכרת וישרור שרב כבד ברוב אזורי הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
הולך להיות כאן חם
צילום: אביהו שפירא
מומלצים