שתף קטע נבחר

אולמרט הגיש בקשה לחופשה ראשונה מהכלא

לקראת תום ריצוי רבע ממאסרו הגיש רה"מ לשעבר בקשה לצאת בתחילת יולי לחופשה למשך 12 שעות מכלא מעשיהו. בהמשך הוא יהיה זכאי לחופשות ארוכות יותר

 

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שמרצה 19 חודשי מאסר בגין הרשעותיו בקבלת שוחד בפרשת הולילנד ובתיק שבו שיבש מהלכי חקירה בפרשות הולילנד וטלנסקי, הגיש בקשה לצאת בתחילת חודש יולי לחופשה ראשונה מכלא מעשיהו ברמלה. החופשה שתימשך 12 שעות בלבד תינתן לאולמרט לאחר שיסיים לרצות רבע ממאסרו.

 

ההערכה היא כי רשויות החוק לא יתנגדו לאפשר את החופשה עקב התנהגותו הטובה של אולמרט באגף 10, שבו הוא כלוא יחד עם מורשעים נוספים בפרשת הולילנד ואסירים שנשפטו בגין עבירות תעבורה. האגף המיוחד נמצא תחת אבטחה כבדה עקב מעמדו של אולמרט כראש הממשלה לשעבר.

פברואר השנה: אולמרט נכנס לכלא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פברואר השנה: אולמרט נכנס לכלא(צילום: מוטי קמחי)

גורמים בשירות בתי הסוהר העריכו כי חופשתו הראשונה של אולמרט תאושר. התנאים לקבלת חופשות כוללים מלבד התנהגות טובה גם בדיקה עם המשטרה, אי קבלת דו"חות משמעת, בדיקת מידעים מודיעיניים ועוד.

 

אולמרט, כמו כל אסיר אחר, יכול להגיש בקשה ליציאה לחופשה ראשונה חודש

 לפני שיסיים לרצות רבע ממאסרו. אם האסיר לא מפר את תנאי החופשה הראשונה הוא נכנס לסבב של חופשה פעם בחודש ואז היא עשויה להתארך עד ל-72 שעות.

 

שלושה ימים לאחר ריצוי העונש זכה ראש הממשלה לשעבר לביקור של רעייתו עליזה. המפגש בין השניים בפברואר נערך תחת מעטה סודיות אולמרט לא לובש מדי אסיר כל עוד הוא נמצא באגף ורק מחוצה לו הוא ילבש את המדים.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
אולמרט
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים