שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הסטארט-אפים מאוסטריה שבאים ללמוד בישראל
  השבוע הסתיים אקסלרטור בתל-אביב שבו השתתפו נציגי סטארט-אפים מאוסטריה. במקביל, יצאו נציגים מישראל לפרויקט דומה בווינה

  באים ללמוד מ"אומת הסטארט-אפ": בשבועות האחרונים שהו בתל-אביב נציגי שמונה חברות סטארט-אפ מאוסטריה, שבאו להשתתף באקסלרטור שנערך ביוזמת המחלקה המסחרית של שגרירות אוסטריה Advantage Austria ו"המתחם", תוכנית היזמות של המכללה האקדמית תל-אביב יפו. התוכנית כוללת חלק אקדמי של לימוד בנושאי יזמות, חלק מעשי של יישום החומר הלימודי באמצעות סדנאות אימון והדרכה אישית עם מנטורים והכרות ויצירת קשרים עם תעשיית ההון סיכון הישראלית.

   

  שי יוספן, מנהל פיתוח עסקי בשגרירות אוסטריה, אמר כי לפי נתוני ה-AVCO ארגון תעשיית הון הסיכון האוסטרית, רוב הון הסיכון באוסטריה עדיין מגיע מגורמים ממשלתיים (76.6%) ורק המיעוט (18.3%) מגיע מהשוק הפרטי ולכן חשוב לאוסטריה לפתח את תעשיית הון הסיכון הפרטית, בין השאר באמצעות שיתופי פעולה המאפשרים החלפת ידע בין תעשיות הון הסיכון.

   

  טקס הסיום, השבוע בתל-אביב (צילום: בני גם זו לטובה, באדיבות Advantage Austria )
  טקס הסיום, השבוע בתל-אביב(צילום: בני גם זו לטובה, באדיבות Advantage Austria )

   

  יוספן הוסיף כי האקסלרטור הוקם לאחר פעילות מוקדמת שכללה משלחות סטרטאפ מאוסטריה, שהגיעו לארץ לתקופות קצרות של כמה ימים ולאור הצורך שאותר במסגרת רחבה יותר, שתאפשר פעילות משמעותית לאורך זמן וכי שיתוף הפעולה עם "המתחם", הוחלט שהוא יארח אקסלרטורים נוספים בעתיד.

   

  ד"ר אייל בנימין, מנהל "המתחם", אמר כי אוסטריה מצטרפת לרשימה מכובדת של מדינות שרואות בקשר היזמי עם ישראל הזדמנות להאצת הפיתוח הטכנולוגי והעסקי כמו גם חיזוק הקשרים הבין-תרבותיים בין המדינות. "תל-אביב הפכה להיות HUB רב לאומי ליזמות, והקשר עם וינה בהחלט יכול להועיל רבות ליזמים בשתי המדינות", הוא אמר.


   (צילום: בני גם זו לטובה, באדיבות Advantage Austria )
  (צילום: בני גם זו לטובה, באדיבות Advantage Austria )

   (צילום: בני גם זו לטובה, באדיבות Advantage Austria )
  (צילום: בני גם זו לטובה, באדיבות Advantage Austria )

   

  במקביל, נרשמת הצלחה מרשימה לסטארטאפים הישראלים בווינה, ארבעת הסטרטאפים שנבחרו להשתתף באקסלרטור בינלאומיה, מהוות יותר מחצית מכלל הסטרטאפים באקסלרטור. ארבע החברות הישראליות אשר נבחרו להשתתף באקסלרטור להיתכנות שוק בוינה יהיו חלק מ שבע חברות נבחרות ממדינות שונות. האקסלרטור שהחל ב-24 במאי יימשך שלושה שבועות ומטרתו היא לעזור לחברות טכנולוגיות עם מוצר עובד לפרוץ לשוק האוסטרי והאירופי

  .

  לצורך כך יוקצו לחברות מנטורים אישיים אשר יעזרו להם ביצירת הקשרים הרלוונטיים ופתיחת דלתות בחברות מובילות כמו גם משרדים באחד ממתחמי הסטרטאפים המובילים בווינה.

   כמו כן, החברות קיבלו כרטיס כניסה לכנס של הפיוניר (www.pioneers.io) אחד מכנסי הסטרטאפים המובילים באירופה ויוכלו להציג ולהיות חלק מ 500 סטרטאפים בלבד אשר נבחרו להשתתף בכנס. האקסלרטור הוא חלק מתוכנית ממשלתית כוללת של ממשלת אוסטריה - GIN-goAustria שמטרתה לתמוך וליצר חדשנות טכנולוגית, בין השאר, על-ידי הזמנת סטרטאפים לפעול בוינה.

   

  החברות אשר נבחרו ע"י הנספחות המסחרית של שגרירות אוסטריה – Advantage Austria כוללות את: Correlata Solution Ltd, QualityLine Production Technologies, Ltd., wemakeit fun & simple, and Supersmart

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסטארט-אפים מאוסטריה שבאים ללמוד בישראל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בני גם זו לטובה, באדיבות Advantage Austria
  לומדים בתל-אביב
  צילום: בני גם זו לטובה, באדיבות Advantage Austria
  מומלצים