שתף קטע נבחר

יעלון נפגש עם ליברמן: אעמוד לרשותך בכל עת

בפגישת חפיפה ראשונה במשרדי ראש הממשלה בירושלים אמר שר הביטחון המודח למחליפו כי יוסיף לסייע לו

 

שר הביטחון המודח ומחליפו שכבר נכנס לתפקיד נועדו לראשונה בפגישת חפיפה: פגישה בין שר הביטחון הנכנס אביגדור ליברמן לקודמו משה (בוגי) יעלון נערכה הבוקר (יום ה') במשרדי ראש הממשלה בירושלים. יעלון, שלא נועד עם מדיחו - ראש הממשלה בנימין נתניהו - אמר למחליפו ליברמן כי יעמוד לרשותו בכל עת.

 

השבוע נכנס ליברמן לתפקידו, ולפני הפגישות הראשונות עם צמרת צה"ל קיימו השניים שיחת טלפון. ליברמן היה זה שהתקשר ליעלון וביקש ממנו להיפגש כדי לבצע חפיפה מסודרת. יעלון, כאמור, נענה בחיוב ואיחל לליברמן הצלחה בתפקיד.

ביצעו חפיפה. יעלון וליברמן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ביצעו חפיפה. יעלון וליברמן(צילום: רויטרס)

לאחר מכן נפגש שר הביטחון החדש עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט לפגישת עבודה ראשונה ונועד גם עם פורום המטה הכללי של צה"ל. באותה פגישה הוא המשיך את הקו המדיני המתון לאחר השבעתו, שם אמר כי הוא תומך בפתרון שתי המדינות.

 

"כבר דיברתי וכתבתי בעבר: כאשר יש התנגשות בין הערכים של שלמות עם או שלמות הארץ, שלמות העם חשובה יותר", אמר ליברמן. "ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהמושג 'צבא העם' הוא לא קלישאה אלא מציאות. גם היום רוב הלוחמים בעת קרב הם אנשי מילואים, קרי אנשים שביום-יום הם אזרחים. לכן, גם תפקידו, משקלו ומקומו של צה"ל בחברה הישראלית הוא הרבה יותר משמעותי מצבאות במדינות אחרות. מובן שגם המשימות של הצבא הן הרבה יותר מגוונות ורחבות".

 

בהמשך דבריו ציין שר הביטחון הטרי כי "מאז הקמתו צה"ל הוא לא רק המגן של מדינת ישראל אלא גם כור ההיתוך של החברה הישראלית, ותפקידיו האזרחיים הם לא פחותים ממשימותיו הצבאיות. לכן, אני רואה את תפקידו הראשון של צה"ל בשמירה על החוסן הלאומי. צה"ל ומפקדיו הם הקונצנזוס הרחב ביותר בחברה הישראלית וזהו הנכס הכי חשוב של הצבא. יש לשמור על הנכס הזה מכל משמר, ולכן אין גוף מתאים ממנו להיות אחראי לא רק על כשירות מבצעית של חיילי צה"ל אלא גם על החוסן הלאומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נפגשו לחפיפה. יעלון וליברמן
צילום: רויטרס
מומלצים