שתף קטע נבחר

הפרקליטות: שוקלים להעמיד לדין עו"ד של אולמרט

עו"ד נבות תל צור חשוד שפעל מטעם ראש הממשלה לשעבר לסיכול הסדר טיעון בין התביעה לבין שולה זקן במהלך משפט הולילנד

פרקליטות המדינה הודיעה לפרקליטו של אהוד אולמרט עו"ד נבות תל-צור כי נשקלת העמדתו לדין בעבירות של שיבוש מהלכי משפט והדחה בעדות בכפוף לשימוע שייערך לו. הודעה על כך נמסרה לבאי-כוחו.

 

עו"ד נבות תל צור ואהוד אולמרט  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד נבות תל צור ואהוד אולמרט (צילום: מוטי קמחי)

 

על פי החשד, עו"ד תל-צור פעל מטעמו של אהוד אולמרט לשם סיכול הסדר טיעון במהלך ניהול משפט הולילנד בין התביעה לבין שולה זקן. בכך ניסה למנוע את הפיכתה של זקן לעדת תביעה נגד אולמרט, באופן שעלול היה לפגוע בו.

 

במסגרת זו, נפגש תל-צור עם זקן ובני משפחתה, בלא ידיעת סניגורה, ניסה להניא אותה מלחתום על הסדר הטיעון ולהשפיע על תוכן עדותה כעדת תביעה. בתום הפגישה אף הציע לה סיוע כספי מטעמו של מר אולמרט. בהמשך, אף הציע לזקן הכפלה של התמיכה הכלכלית שקיבלה עד אז וכן סיוע במימון סינגור פרטי, אם תחליט שלא להמשיך להיות מיוצגת על-ידי עורך דינה דאז.

 

עו"ד נבות תל-צור מסר בתגובה: "אני עורך דין וסניגור מזה 30 שנה ויודע היטב את הגבול בין מותר לאסור בייעוץ לנאשם בהליך פלילי. אני חולק על עמדת הפרקליטות לפיה שיבשתי כביכול הליכי משפט וכמוני חושבים עורכי דין וסניגורים בכירים רבים, וכן פרקליטים ושופטים בדימוס, שראו את מלוא חומר הראיות ומשוכנעים שלא ביצעתי עבירה כלשהי".

 

שולה זקן. נבות תל-צור: "הבעתי בפניה את עמדתי שמדובר בהסדר סביר מבחינתה" (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
שולה זקן. נבות תל-צור: "הבעתי בפניה את עמדתי שמדובר בהסדר סביר מבחינתה"(צילום: דודי ועקנין)
,

"שולה זקן היא שפנתה אליי לצורך התייעצות ואני ייעצתי לה על פי מיטב הבנתי, על פי הנתונים שהניחה בפני, משיקולים מקצועיים וענייניים, כאשר טובתה לנגד עיניי.

 

"במסגרת השיחות, שהוקלטו ללא ידיעתי, לא רק שלא ניסיתי להניא את גברת זקן מלחתום על הסדר הטיעון ולא הבטחתי לה דבר כנגד אי חתימתה, אלא ההיפך הוא הנכון: הבעתי בפניה את עמדתי שמדובר בהסדר סביר מבחינתה,

אם כי ניתן היה לדעתי לשפר את תנאיו. הבהרתי לה במפורש שיש להפריד בין ההתלבטות שלה בנושא הסדר הטיעון לבין הסיוע שהיא מצפה לקבל מאולמרט.

 

"ההחלטה האם לחתום על הסדר הטיעון הייתה ונותרה לאורך כל הדרך החלטה אישית ועצמאית של שולה זקן, אשר נועצה בנושא זה גם עורכי דינה. אני מקווה שבתום השימוע שיערך תתקבל עמדתי, טיוטת כתב האישום תיגנז, ולא יהיה צורך לנהל בעניין זה משפט".

 

בחודש פברואר החל אולמרט לרצות עונש מאסר של שנה ושבעה חודשי בגין הרשעותיו בקבלת שוחד בפרשת הולילנד, ובתיק שבו שיבש מהלכי חקירה בפרשות הולילנד וטלנסקי. זאת הפעם הראשונה מאז קום המדינה שראש ממשלה נכנס לכלא. השבוע הגיש אולמרט בקשה לצאת בתחילת חודש יולי לחופשה ראשונה מכלא מעשיהו ברמלה, וגורמים בשירות בתי הסוהר העריכו כי היא תאושר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עו"ד נבות תל-צור
צילום: גיל יוחנן
מומלצים