שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  שחה כ-70 ק"מ ביממה לזכר בתו

  גיא כהן סיים יממה של שחייה ממכמורת לחיפה, בשיתוף מאות שחיינים במקצים באורכים שונים. כל אחד מהם הקים עמוד וסייע לגיוס תורמים לחקר לבם של ילדים. בתו של כהן נפטרה מדום לב ביומה הראשון בכיתה א'

   

  מאות בני אדם השתתפו הבוקר (ו') במשחה מול חופי חיפה, במטרה לגייס 200 אלף דולר למחקר בתחום הלב בילדים בבית החולים רמב"ם בעיר. בין מובילי המשחה היה גיא כהן (51) מקיבוץ שפיים, ששחה במשך 24 שעות 71 ק"מ.

   

  כהן איבד את בתו, נטע בת ה-6 לאחר שהתמוטטה ביומה הראשון בכיתה א' ונפטרה כתוצאה מדום לב. לכהן, ששחה ממכמורת לחיפה, הצטרפו הבוקר עוד מאות שחיינים במקצים באורכים שונים, בין ק"מ ל-7.6 ק"מ. כל אחד מהשחיינים הקים עמוד וסייע לגיוס תורמים להצלחת הפרויקט. בין מכמורת לחיפה שחה כהן גם בכמה סיבובים באזור עתלית, כדי לצבור מרחק וזמן. המקצים האחרים יצאו וחזרו לחוף השקט שליד רמב"ם.

   

   

  מימין: גינזבורג, כהן וביאר בסיום המשחה (צילום: פיוטר פליטר) (צילום: פיוטר פליטר) (צילום: פיוטר פליטר)
  מימין: גינזבורג, כהן וביאר בסיום המשחה (צילום: פיוטר פליטר)

  צילום: פיוטר פליטר (צילום: פיוטר פליטר) (צילום: פיוטר פליטר)
  צילום: פיוטר פליטר

  צילום: נתנאל אייזיק (צילום: נתנאל אייזיק) (צילום: נתנאל אייזיק)
  צילום: נתנאל אייזיק

  נטע כהן. נפטרה מדום לב ביום הראשון של כיתה א' ( ) ( )
  נטע כהן. נפטרה מדום לב ביום הראשון של כיתה א'( )

  השיא הישראלי הקודם של שחייה בים הפתוח עמד על 16.5 שעות שחייה. עם צאתו מהמים, כשהוא עוד תשוש, הצהיר: "אם שוחים מהלב הכל אפשרי". בתחילה תכנן כהן לשחות 60 ק"מ "בלבד", אך בהמשך החליט להענות לאתגר גדול יותר.  

   

  את המשחה ארגנו בית החולים רמב"ם, עמותת שוונג ועיריית חיפה. מנכ"ל רמב"ם, פרופ' רפי ביאר: "זה מיזם מרגש מאין כמותו. מדובר בתופעה שפוגעת במיליוני אנשים בעולם, רבים מהם צעירים וילדים שלקו בדום לב ללא שום אזהרה. היה לי העונג להזניק את המקצה הארוך, 7.5 ק"מ, וכשראיתי את שחייני המקצה מסתערים בהתרגשות על המים, הלב התרחב".

   

  בין השחיינים היה גם לוי גרצברג, שיזם את הרעיון לשחות למען רמב"ם. לוי, שהשתתף בעבר במשחים מאתגרים בסן פרנסיסקו, עשה את כל הדרך מארה"ב כדי להשתתף גם במשחה הזה. "הוא הוכיח לשחיינים שגם בגיל 80+ המשימה אפשרית", אמר פרופ' ביאר.

   

  בעת ההכנות למשחה אמר כהן: "אתה נותר חסר אונים, אין ביכולתך לעשות דבר ברגע הכי נורא של הילד שלך. אי אפשר לתאר תחושה קשה כזו. כאן, במשחה הזה, בניסיון לתרום ולתת, לנסות לחקור ולמנוע מקרים דומים בעתיד, יש אולי סוג של תיקון, של מעשה".

   

  הוא הצהיר בזמנו כי "המטרה שלי היא לשבור את השיא הישראלי. שחו יותר מזה ברחבי העולם אבל לא בישראל. במקביל אני מעוניין לגייס לפחות 20 אלף דולר למטרת המחקר, ואני מאמין שזו מטרה בת השגה".

   

  סדר היום והאימונים של כהן לא ייאמן. מלבד ניהול מפעל מתכת משגשג, הוא מתעורר מדי בוקר ב-4:30, ועוד לפני הנסיעה צפונה הוא מתאמן בשחייה, גם בחורף כאשר הטמפרטורה בחוץ היא חד ספרתית וטמפרטורת הים 17 מעלות בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: פיוטר פליטר
  מימין: גינזבורג, כהן וביאר
  צילום: פיוטר פליטר
  מומלצים