שתף קטע נבחר

דרמה מצולמת בבית המשפט: אב הסתער על רוצח בתו

הרוצח הסדרתי מקליבלנד חייך ברשעות מול האב - שזינק לעברו מעל שולחן. "חשבתי על איך חתך אותה בעודה בחיים. אני לא מצטער, גם אם אעמוד לדין", אמר

 

תיעוד האב שתקף את רוצח בתו הסעיר בסוף השבוע את ארה"ב. אביה של צעירה שנקטלה בידי רוצח סדרתי זינק בבית המשפט בקליבלנד אל עבר הרוצח, מעט אחרי שהאיש נידון למוות בשל מעשיו המזעזעים - רצח שלוש נשים שבהן התעלל, ושאת גופותיהן עטף בשקיות אשפה.

 

ואן טרי, אביה של שירלדה טרי, צעד ביום חמישי לקדמת אולם בית המשפט כדי לשאת את דבריו בשם הקורבן, ופנה לכיוון הנאשם מייקל מדיסון, שחייך לעברו ברשעות. זה היה האות להתנפלות, שנבלמה בידי אנשי הביטחון בעוד מדיסון ועורכי דינו מנסים להימלט.

 

"כשעליתי לדבר הייתי בסדר", הוא שחזר מאוחר יותר בשיחה עם תחנת טלוויזיה מקומות. "חשבתי על איך הוא התעלל בבת שלי, איך הוא חתך אותה בעודה בחיים, ועל הכאב העצום שהוא גרם לתינוקת שלי".

 

הרוצח מדיסון מחייך, האב נעצר בדרכו אליו (צילום: AP) (צילום: AP)
הרוצח מדיסון מחייך, האב נעצר בדרכו אליו(צילום: AP)

ואז הגיע החיוך. "אני לא יודע אם חשבתי על הזינוק הזה או על מה שהוא עשה, אני רק יודע שרציתי להגיע אליו", הסביר טרי.

 

האב התוקף הוצא מהאולם וכעבור כ-15 דקות, הדיון חודש. במשטרה אמרו שהם אינם יודעים עדיין אם יפתחו נגדו בהליכים פליליים בשל התקיפה. בכל מקרה, הוא ממש לא מצטער. "אני מגדיר את זה אבא שחש את כאבו", אמר. "ואם יעמידו אותי לדין, זה בסדר מבחינתי כי עשיתי את הדבר הנכון".

 

גופותיהן של  שירלדה טרי, שהייתה בת 18, ושל שתי נשים נוספות שהוגדרו נעדרות, נמצאו ביולי 2013 עטופות ומושחתות ליד הבניין שבו התגורר מדיסון בקליבלנד. המשטרה קשרה במהירות למקרים את האיש שהורשע בעבירות מין כעשור לפני כן. הוא הודה בשתי רציחות ו"לא זכר" שרצח את קלי. בין היתר הסביר שפעל בהשראת רוצח סדרתי אחר שפעל בעיר. לפי התביעה, לפחות אחת מהנשים עברה אונס לפני שנרצחה.

שירלדה טרי. נרצחה בגיל 18 ()
שירלדה טרי. נרצחה בגיל 18

במשפט, עורכי דינו של מדיסון לא כפרו באשמתו אלא רק ניסו למנוע ממנו את עונש המוות. גם האב המסתער, אגב, העדיף שיישלח למאסר עולם. אבל גזר הדין היה החמור מכולם - והשופטת שלחה את מדיסון, בן 38, אל מותו חרף עדויות על התעללות שחווה וילדות קשה.

 

עם זאת, אם ימומש גזר הדין זה יקרה רק בעוד שנים, בשל הימשכות הליכי ערעור צפויים. בנוסף, למדינת אוהיו אין כרגע במלאי את תרופות ההמתה הדרושות לסדרה הבאה של הוצאות להורג, שאמורה להתחיל בינואר ולהימשך עד 2019.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ואן טרי אחרי שנעצר
צילום: AP
מומלצים