שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ה-BDS: המודיעין הישראלי אחראי להתקפת הסייבר
  אתר האינטרנט של התנועה שקוראת להחרים מוצרים מישראל הותקף כמה פעמים. לטענת ה-BDS, בהתקפה נעשה שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, שמצביעים על מעורבות ישראלית

   

   

   (צילום: citizenside.com) (צילום: citizenside.com)
  (צילום: citizenside.com)

  הפגנה של ה-bds. הממשלה הקצתה 128 מיליון שקל למאבק (צילום: citizenside.com ) (צילום: citizenside.com )
  הפגנה של ה-bds. הממשלה הקצתה 128 מיליון שקל למאבק(צילום: citizenside.com )

  תנועת החרם נגד ישראל (BDS) האשימה בסוף השבוע את המודיעין הישראלי באחריות לסדרה של מתקפות סייבר נגד אתר האינטרנט שלה בחודשים פברואר ומרס.

   

  בהודעה שפרסמה טוענת תנועת ה-BDS כי האתר שלה חווה שישה מקרים של התקפות מניעת שירות (DDoS), תקיפות סייבר שנועדו להשבית מערכת מחשב על ידי יצירת עומס חריג על משאביה. להודעה צורף דו"ח של חברה לאבטחת מידע בשם eQualit.ie שמאשר את התקיפות אך לא מצביע על זהות המבצעים.

   

  תנועת ה-BDS אומרת שבתקיפה נעשה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, שמצביע על כך שישראל הייתה מעורבת בה ישירות. עוד היא טוענת כי אתרים נוספים של התנועה באירופה ובצפון אמריקה הותקפו במקביל. מחמוד נוואג'ה, ממנהלי תנועת ה-BDS, אמר ש"ההתקפות האלו מצביעות על הייאוש של ישראל מבידודה הגובר ברחבי העולם ומכישלונה לבלום את התמיכה הגוברת של התנועה, שמטרתה להשיג בדרכים אפקטיביות את זכויות הפלסטינים בהתאם למשפט הבינלאומי".

   

  סימה וקנין-גיל, מנכ"לית המשרד לנושאים אסטרטגיים, הגוף הממשלתי שאחראי על מאבק בתנועת ה-BDS, אמרה בתחילת השנה כי המשרד מעוניין להקים "קהילה של לוחמים" שיאבקו בקמפיין ה-BDS.

   

  השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן אמר בועידת "ידיעות אחרונות" למאבק ב-BDS שהתקיימה לאחרונה, כי משרדו יילחם בארגון ובשולחיו וכי ישראל עוברת ממגננה למתקפה. "אנחנו נעשה הכל כדי לחשוף את הכוונות האמיתיות של ה-BDS, מי עומד מאחוריהם ומי מממן אותם, כדי שהעולם יבין את הכוונות שלהם. בקרוב מאוד יידע כל פעיל ב-BDS שהוא ישלם על כך מחיר. כאשר יש תנועה שמשקרת, מעלילה ומנפחת, אז המאבק הזה הופך

  להיות הרבה יותר רחב ועמוק. זה מאבק על הלגיטימציה והזכות לקיום של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי", סיכם ארדן.

   

  המשרד לנושאים אסטרטגיים הוקם למעשה מחדש לצורך המאבק בדה-לגיטימציה ובחרם, בעקבות החלטת ממשלה מחודש אוקטובר 2015. השר ארדן השיג לראשונה תקציב ייעודי בסך 128 מיליון שקל למאבק בחרם, ולאחרונה המשרד סיים לגבש את תוכנית העבודה לשנים הקרובות ונמצא כעת בעיצומו של גיוס כוח אדם איכותי, חלקן מהמוסד, מהשב"כ ומאמ"ן, לטובת משימה זו.

   

  בתגובת המשרד לנושאים אסטרטגיים במסגרת דו"ח מבקר המדינה, נכתב כי "כמשרד מטה המוביל את המערכה כנגד הדה-לגיטימציה וארגוני ה-BDS ובהנחיית השר ארדן, בוצעו בחודשים האחרונים פעילויות שקטות רבות בתחום שהובילו לשורת הישגים, פעילויות שנועדו להחליש את ארגוני הדה-לגיטימציה שמנסים לפגוע במדינה".

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים