שתף קטע נבחר

מטבעות מתקופת בית שני נתפסו ברכב שגרירות נורבגיה

נהג של השגרירות, תושב בית חנינה, נעצר בחשד שהסתיר ברכבו ק"ג של פסלונים ומטבעות עתיקים מתקופת בית המקדש השני. בזמן שנעצר נסעה ברכב דיפלומטית נורבגית בכירה

מאות מטבעות מתקופת בית המקדש השני, שהוטבעו בימי שלטונו של הורדוס לפני יותר מ-2,000 שנה, נתפסו על ידי בודקי המכס במעבר אלנבי ברכב דיפלומטי של שגרירות נורבגיה בישראל. הממצאים העתיקים, הכוללים מטבעות ופסלונים, הוסתרו בדפנות הרכב, בו באותה העת ישבה דיפלומטית נורבגית בכירה.

 

 (צילום: רשות המסים) (צילום: רשות המסים)
(צילום: רשות המסים)

 

נהג שגרירות נורבגיה בישראל נעצר ביום שלישי בשבוע שעבר במעבר גשר אלבני על ידי בודקי המכס שגילו כי ברכב הוסתרו 10 ק"ג של פסלונים ומטבעות עתיקים מתקופת בית המקדש השני. הנהג (61), בעל אזרחות ירדנית המתגורר בבית חנינה, עובד כ-16 שנים בשגרירות הנורבגית. הוא שוחרר על ידי בית משפט השלום בירושלים בערבות אותה חתמו שני בכירים מהשגרירות בסכום של 60 אלף שקלים.

 (צילום: רשות המסים) (צילום: רשות המסים)
(צילום: רשות המסים)

 

מבקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט עולה כי בודקי המכס עצרו את הרכב הדיפלומטי לבדיקה שגרתית במעבר אלנבי, בדרך לירדן, אז גילו בתוכו 10 ק"ג של פסלונים ומטבעות עתיקים. הפרטים העתיקות, חלקם יוצרו ככל הנראה בתקופת הורדוס, הוסתרו בדפנות רכב המרצדס של שגרירות נורבגיה.

 (צילום: רשות המסים) (צילום: רשות המסים)
(צילום: רשות המסים)

 

נהג הרכב, עיסא נגם מבית חנינה, חשוד בהברחת העתיקות והלבנת הון, נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים על ידי השופטת קרן מילר מבית משפט השלום בירושלים, זאת לבקשת מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים. בבקשת המעצר, עולה כי בזמן האירוע ישבה ברכב דיפלומטית נורבגית בכירה. בודקי המכס ערכו חיפוש ברכב ומצאו בו 10 ק"ג של מטבעות, פסלונים ופריטים נוספים, שהוסתרו בדפנות הרכב, בתוך אריזות קרטון.

 

 

בדיון בבית המשפט אמר נציג רשות המיסים כי שווי המטבעות יכול להגיע לעשרות מיליוני שקלים, אולם טרם הצליחו לאמוד על ערכן המדויק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות המסים
חלק מהעתיקות שנתפסו
צילום: רשות המסים
מומלצים