שתף קטע נבחר

יהודים חגגו רמדאן בטייבה: "לקידום השלום"

כ-250 יהודים מאזור השרון התארחו בעיר טייבה, והשתתפו עם שכניהם המוסלמים בתהלוכה לציון תחילת הרמדאן. רביד מכפר סבא: "הדרך הזאת תוביל אותנו למקום הנכון". רולא מטייבה: "כולנו רוצים לחיות בשלום ואחווה"

 

 

 

העיר טייבה אירחה אתמול (ב') כ-250 יהודים מאזור השרון שהשתתפו בתהלוכה לציון תחילת חודש הרמדאן. "זאת תהלוכה מיוחדת ומרגשת, כולנו שמחים להיות יחד עם תושבי טייבה ולחגוג איתם ביום הזה", אמרה רביד בוגר מכפר סבא, אחת מ-250 המבקרים מהקבוצה השכנה שהגיעה במטרה לחזק את היחסים בין יהודים לערבים.

 

רביד מכפר סבא סיפרה עוד כי "התושבים הזמינו אותנו להיות יחד באירוע שכלל הקמת 'טייבה מרקט' עם דוכנים למכירת בגדים, משקאות, מתנות ודברי מזון. אני חושבת שצעד כזה יכול לקדם את תהליך השלום, חובה להמשיך בדרך הזאת שתוביל אותנו למקום הנכון".

רולא ג'באלי ורביד בוגר שצעדו בתהלוכה ()
רולא ג'באלי ורביד בוגר שצעדו בתהלוכה

"חובה להמשיך בדרך הזאת". חלק מהמשתתפים היהודים בתהלוכה ()
"חובה להמשיך בדרך הזאת". חלק מהמשתתפים היהודים בתהלוכה

רולא ג'באלי, תושבת טייבה, אמרה לנוכח המפגש שעמד בסימן דו-קיום: "אני מאוד שמחה לראות את חברינו היהודים משתתפים בשמחתנו לרגל תחילת חודש הרמדאן. הצעד הזה מקרב את הלבבות ומחזק את היחסים בינינו. הגיע הזמן להיות שותפים בכל פרויקט על מנת להשמיע את זעקתנו לחיים קולקטיביים, כי כולנו רוצים לחיות בשלום ואחווה".

 

בתהלוכה שאורגנה על ידי ראש העיר טייבה, עו"ד שועאע מנצור מסארוה, השתתפו אלפי מקומיים. לדברי ראש העיר, "זאת הזדמנות להודות לכל המשתתפים, כולל ליהודים שהגיעו לקחת חלק באירוע. טייבה פתוחה לכל אזרחי המדינה, יהודים וערבים, שמאמינים שאפשר לחיות יחד".

 

ראש העיר הוסיף כי "תמיד נקבל את המבקרים מכל הלב ונעניק להם את השירות הכי טוב. כולנו מעודדים חיים של שלווה ושלום ותמיד טייבה היא עיר לכל המדינה. השכונה העתיקה

שלנו הופכת להיות מקום לביקור של יהודים וערבים במהלך כל חודש הרמדאן. במקום הזה תכננו פרויקטים תרבותיים וחברתיים שיכולים לתרום לחברה בצורה הנכונה ביותר".

 

הצום במהלך חודש הרמדאן יימשך כמעט 16 שעות מדי יום, מהשעה 4:00 לפנות בוקר עד 20:00 בערב. המוסלמים מקדישים את חודש החג לתפילות במסגדים תוך הימנעות מוחלטת מאוכל, שתייה, עישון, נטילת תרופות וקיום יחסי מין. כמו כן הם מקפידים לשמור על יחסים טובים ולהתרחק מאירועי האלימות וכל מעשה בריונות שעלולים לפגוע בתדמית חודש הרמדאן.


פורסם לראשונה 06/06/2016 23:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים