שתף קטע נבחר

ביילין: התמודדות מול ברק תפגע בשלום

שר המשפטים: קשה לי להאמין שמישהו ממחנה ישראל אחת ינסה לפגוע במי שמנסה לנהל מו"מ לשלום"

"קשה לי להאמין שמישהו ממחנה ישראל אחת ינסה לפגוע במי שמנסה לנהל מו"מ לשלום". כך הגיב היום (יום ה') שר המשפטים יוסי ביילין על האפשרות שבכירים בעבודה יתמודדו מול אהוד ברק. הוא אמר את הדברים בעת ביקור בכלא חרמון הנמצא סמוך ליישוב מרר בגליל.
ביילין פסל גם את האפשרות שיתמודד על תפקיד רה"מ, או על תפקיד שר החוץ. "טוב לי בתפקיד שבגינו אני נמצא כאן כיום, ואני לא מרגיש שאחרי שנה עלי לשנותו".
לדבריו, "רובנו, אם לא כולנו, מאושרים שהיה לנו הכוח לשים את הקץ לקללת לבנון, ועתה יש לפתוח כמה פתחים ולשבור כמה טאבויים שיאפשרו להגיע להסכם עם הפלסטינים והסורים".
שר המשפטים התייחס גם לאפשרות שאריה דרעי יקבל חנינה מהנשיא משה קצב. לדבריו, "אם הנשיא קצב יבקש לחון את דרעי, הוא יזדקק לשם כך לאישורו של שר המשפטים".
בכלא חרמון נמצאים אסירים המרצים תקופות מאסר קצרות או לחילופין, כאלה הנמצאים בשנים האחרונות למעצרם. במהלך ביקורו נפגש השר עם האסירים שפנו אליו גם בבקשות להקצבת עונשם. עוד אמרו האסירים לשר כי ישמחו לראות במקום את דרעי, שירצה ככל הנראה את עונשו בכלא. "שיביא קלפים, שש-בש כבר יש", אמר איהב עבדל קאדר, אחד האסירים.

לפנייה לכתב/ת
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ביילין. לא מעוניין במשרד החוץ
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים