שתף קטע נבחר

תיעוד לאור יום: שולף נשק ברחוב ופותח בירי

בלי בושה: חמושים פתחו בירי בכמה הזדמנויות לעבר תושב כפר ברא שבשרון. האיש, בשאר ריאן, סיפר כי בין היתר נורו יריות לעבר הרכב שבו נסע עם בתו הפעוטה. צפו בתיעוד אחת התקריות, על רקע צעקות: "תפסיקו, תפסיקו"

 

 

ליד בתים, לאור יום, בלי פחד: תיעוד שהגיע לידי ynet מציג את הקלות הבלתי-נסבלת שבה עבריינים מרשים לעצמם לפתוח באש לאור יום ללא שום חשש. אדם שצולם מאחור, תועד מגיע בפנים גלויות לאחת השכונות ביישוב כפר ברא שבשרון, ופותח בירי לעבר בית אל מול עיניהם ההמומות של העוברים והשבים. כמה נשים תועדו צועקות "תפסיקו, תפסיקו". אנשים נוספים שנראו לצדו של היורה היו חמושים גם כן.

 

הירי כוון לעברו של בשאר ריאן (25). הצעיר, שהגיש בעקבות הירי תלונה למשטרת קדמה, סיפר על שלושה מקרים של ירי. לדבריו, "בשבת האחרונה הסתובבתי ברכב ביישוב יחד עם הילדה שלי שהיא בת שלוש וחצי. בזמן הנסיעה פתחו בירי לעבר הרכב ובנס לא נפגענו. ביום ראשון ירו לעבר הבית שבו אני מתגורר וביום שני ירו לעבר עמוד חשמל בשכונה וכתוצאה מכך נשארנו ללא חשמל כל הלילה".

 

ריאן אמר עוד כי "אנחנו נמצאים בסכנת חיים, אני לא יודע מה היורים רוצים ממני. אני לא עשיתי כלום לאף אחד ולא פגעתי באף אחד בחיים. אני מגנה את האלימות והפשיעה ומוכן להיות מהראשונים שנאבקים בתופעה הזאת".

מתוך התיעוד: הנשק נשלף באור יום ()
מתוך התיעוד: הנשק נשלף באור יום

"לא יודע למה המשטרה מחכה". ריאן ובתו הפעוטה ()
"לא יודע למה המשטרה מחכה". ריאן ובתו הפעוטה

על ההשלכות סיפר הצעיר כי "עד עכשיו אני ובני משפחתי שרויים במצב

נפשי קשה מאוד. הבת שהייתה ברכב בזמן הירי בוכה כל הזמן ולא מרגישה טוב. הירי הזה מהווה סכנה לכל התושבים. היום יורים עליי, מחר יכוונו את הירי לעבר משפחה אחרת".

 

הוא הביע את מורת רוחו מהתנהלות המשטרה. "לצערי עדיין לא שמענו שנעצרו חשודים למרות שהיורים מוכרים. אני לא יודע למה המשטרה מחכה, אלה אנשים מסוכנים שיכולים לפגוע בי עד המוות. אם המשטרה לא תפעל בצורה מקצועית אז התוצאות יהיו קשות ביותר".

 

תושב כפר ברא שהיה עד לירי לעבר ביתו של ריאן אמר כי "הופתענו מאוד לאחר שהבחנו ביורים שלא היו רעולי פנים. הם לא דופקים חשבון לאף אחד. אם המשטרה הייתה מעוניינת לבצע מעצרים זה היה צריך להיעשות כבר מזמן. ככל הנראה האלימות ביישוב ובחברה הערבית לא מעניינת אותה".

 

ממשטרת קדמה נמסר בתגובה: "הנושא בחקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך התיעוד: ירי ללא הבחנה
מומלצים