שתף קטע נבחר

בחשאי: יו"ר האופוזיציה הרצוג נחקר בשבוע שעבר

לאחר שנחשד בעבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב בנוגע לפריימריז לראשות העבודה ב-2013, נחקר יצחק הרצוג פעם נוספת בשבוע שעבר - מבלי שהדבר נחשף. לשכת הרצוג: מדובר בהשלמת חקירה קצרה

חקירה בחשאי: יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג נחקר בשבוע שעבר פעם נוספת. לפני חודשיים הוא נחקר בלהב 433 בחשד לעבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב. זאת בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה לפני כשלוש שנים. מלשכת הרצוג נמסר הערב (ד'): מדובר בהשלמה קצרה בחקירה שתוכננה כבר זמן רב מראש וביצועה נדחה. מבחינתו של מר הרצוג לא עלה כל דבר חדש. הרצוג סומך על רשויות האכיפה ובטוח שבקרוב יוכח שלא נפל רבב בהתנהלותו".

 

לאחר חקירתו הראשונה אמר הרצוג כי "בכל פעם שעולה סוגיה של בחירות כלליות צפות תלונות שונות ומשונות. טוב שהדברים נבדקים כפי שנבדקו בעבר על יושבי ראש אופוזיציה בעבר. תהיו רגועים, גם אני רגוע ואם מישהו לא רגוע, כדאי שיירגע. תפקידו של מנהיג הוא להתמודד עם תופעות שכאלו, להתגבר ולהמשיך ולנצח".

 

על פי החשד שהגיע למשטרה, ארגון העוסק בייבוא עובדים סיעודיים העביר עשרות אלפי שקלים כתרומה לא חוקית למטהו של הרצוג. על פי המידע שבידי החוקרים, מאחורי הגוף ישנם כמה עורכי דין שדאגו להסוות את הכסף שהועבר. לאחר שנאספו החומרים החלו החוקרים בזימון אנשים הסובבים את להרצוג. אחד מהם הוא שמעון בטאט, לשעבר ראש מטהו, שנחקר כמה שעות באזהרה והכחיש כל קשר לעבירה של מימון מפלגות.

 

המשטרה מנסה לבדוק מי שילם עשרות אלפי שקלים לקמפיין מטה הפריימריז של הרצוג ב-2013. הרצוג עצמו טוען שדיווח כדין למבקר המדינה את כל הידוע לו על תרומות שקיבל, אבל במשטרה חושדים שאיש עסקים העביר בדרך עקיפה 40 אלף שקל לטובת קמפיין שלילי כנגד יריבתו דאז על ראשות המפלגה, שלי יחימוביץ'.

  

בידי המשטרה טענות על כך שכסף אכן שולם בצ'קים לטובת פעיל במפלגה, והוסווה תחת שירות משפטי. לטענת איש העסקים, התשלום נשוא החקירה לא היה עבור הקמפיין אלא עבור שירות משפטי שקיבל מאותו הפעיל. אותו איש עסקים נעזר בעבר גם בשירותיו של הרצוג המיוצג על-ידי עורכת הדין נוית נגב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים