שתף קטע נבחר

אסף ספג שני כדורים בראשו: "קיבלנו את הילד במתנה"

אסף בר מחיפה סעד במשך שנה את אמו שנפטרה לפני שלושה שבועות ממחלה קשה. אמש הוא בילה עם חברתו בת"א, ונורה על ידי אחד המחבלים בטבח בשרונה. אסף ספג שני כדורים בראשו ונפצע בינוני. אביו: "נסעתי 40 דקות מחיפה לת"א, זה נצח, אחרי שהוא התחיל קצת לחיות פתאום קורה דבר כזה"

 

 

אסף בר, תושב חיפה בן 27, הוא אחד מ-16 הפצועים בטבח אמש (יום ד') במתחם שרונה בתל אביב, שבו נרצחו ארבעה בני אדם. אסף וחברתו ישבו במסעדת מקס ברנר בעת ששני המחבלים הפלסטינים, מוחמד מחאמרה וחאלד מחמארה, פתחו באש בלי הבחנה. אסף נפצע בינוני מהירי והובהל לבית החולים איכילוב בעיר. אביו אבנר סיפר הבוקר: "אחד המחבלים ירה שני כדורים בראש של אסף, קיבלנו את הילד ממש במתנה".

"סעד אותה במשך שנה שלמה". אסף בר ואמו תרצה שנפטרה ()
"סעד אותה במשך שנה שלמה". אסף בר ואמו תרצה שנפטרה

האב סיפר עוד כי בנו מתאושש מהירי: "הוא דיבר איתנו, הוא מניע את כל האיברים בגוף ואין בעיה. אחד הכדורים עדיין נשאר אצלו בראש. הוא היה בהכרה כל הדרך לבית החולים עם החברה שלו. היא התקשרה אליי, השאירה את הקו פתוח במשך כל הנסיעה, שמעתי אותו באמבולנס כשמדדו לו לחץ דם, הכול היה בשידור חי".

"קיבלנו אותו במתנה". האב אבנר עם האחות דנה כהן סקלי ()
"קיבלנו אותו במתנה". האב אבנר עם האחות דנה כהן סקלי

 (צילום: זהר עזר) (צילום: זהר עזר)
(צילום: זהר עזר)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

אבנר יצא מחיפה לתל אביב והגיע בתוך 40 דקות לבית החולים. "נסיעה כזאת מחיפה לפה זה נצח. מה שראינו אתמול זה נס, פשוט קיבלנו את הילד במתנה. אסף ראה את שני המפגעים האלה והם צחקו איך הם לבושים בחליפות. זה היה ממש שולחן ליד, רואים את זה גם בצילומים מהזירה. בצילומים גם רואים את

החברה בורחת מהתופת והוא נשאר להישען על השולחן. הוא קיבל שני כדורים ונשכב על השולחן. הוא הלך כמה צעדים ואחרי זה שמו אותו על כיסא והביאו אותו לבית החולים".

 

הוא סיפר עוד כי בנו פעיל מאוד בתחומים של איכות הסביבה. "הוא סטודנט באוניברסיטת חיפה ופעיל מאוד בנושא. רואים אותו הרבה בחיפה בכל מה שקשור לפעילות נגד זיהום אוויר". תרצה, אמו של אסף, נפטרה לפני שלושה שבועות ממחלה קשה. לדברי האב אבנר, "הוא סעד אותה במשך שנה שלמה. עד שסוף סוף הוא התחיל לחיות, לצאת קצת מהבית, פתאום קורה דבר כזה".

 

בטבח במרכז הבילויים בסמוך למחנה הקריה נרצחו כאמור ארבעה בני אדם ועוד 16 נפצעו. לפי עדויות, שני המחבלים הפלסטינים, לבושים בחליפות, אכלו בסניף מקס ברנר שם, ואז פתחו באש לכל עבר. אחרי כמה דקות נוטרל אחד מהם ובהמשך נוטרל מחבל נוסף. עדי ראייה לפיגוע סיפרו כי ניצולים הסתתרו במקררים במסעדות במתחם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים