שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לפיד ושגרירים זרים בשרונה: "בעזה חוגגים, כאן ממשיכים לחיות"

  יו"ר יש עתיד הגיע עם שגרירים מכהנים בישראל למתחם שרונה, שבו בוצע הטבח: "חשוב לראות איך אנשים ממשיכים בחייהם", אמר השגריר האוסטרי. השגריר האיטלקי: "הגעתי לכאן - התשובה הנכונה לטרור". אזרחים המשיכו לפקוד את המתחם: "לא לוותר ולא לפחד"

   

  מתחם שרונה, הבוקר    (צילום: אלי סגל)

  מתחם שרונה, הבוקר    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ממשיכים בשגרת החיים: יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, הגיע הבוקר (ו') יחד עם שגרירים זרים למתחם שרונה בתל אביב, שבו נרצחו ארבעה ישראלים כדי להראות שהחיים ממשיכים למרות הטבח הנורא. "אנחנו מלאים בהערכה לשגרירים שהגיעו", אמר לפיד. "נסביר להם מה אירע כאן ונראה להם שיש 2 סוגי תרבויות כאן: האחת דמוקרטיה חיה ואנשים שרק רוצים לחיות והאחרים שחגגו הרס וחורבן. מה חגגו ברמאללה, בעזה ובשכם? מות אישה צעירה שאמורה הייתה להתחתן? מות אבא לארבעה?".

   

  שגריר איטליה פרנצסקו טלו היה בין אלה שהגיעו לסיור: "הגעתי לכאן היא התשובה הנכונה לטרור. מה שתושבי תל אביב עושים זה חשוב כדי להדגים את החיים. הטרוריסטים מפסידים כשהם רואים שהאנשים כאן נהנים. באנו לומר לטרוריסטים שאנו לא פוחדים מהם".

   

  שגריר אוסטריה מרטין וויס הוסיף: "חשוב מאוד שנראה מה קרה והיכן בליבה של תל אביב. זה חשוב לראות איך אנשים ממשיכים בחייהם. זה סיפור גדול בעולם לדעתי כי באיזשהו אופן, כל אחד יכול להתחבר אליו לשבת לקפה ופתאום דבר כזה מכה בך. אין לזה קשר לפוליטיקה וכאן מדובר בטרור טהור. זה היה יכול להיות אני או חבר שלי באותה מסעדה.  

  לפיד והשגרירים במתחם שרונה (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
  לפיד והשגרירים במתחם שרונה(צילום: אלי סגל)

  בשעות הבוקר החלה תנועה דלילה יחסית של מבקרים. שהתגברה קצת לקראת שעות הבוקר המאוחרות. דגלי ישראל ונרות נשמה עדיין מוצבים במקום ומדי פעם עוצרים אזרחים להסתכל וחלקם מדליקים עוד נרות. 

   

  קורן, כרמית ובועז התיישבו במסעדת מקס ברנר: "הגענו מנתניה במיוחד כי החלטנו להזדהות עם מה שקרה כאן וצריך להראות שאם כל מה שקורה, צריך להמשיך לחיות ולהתנהל כרגיל. אין טוב מלבוא לכאן ולהראות שהחיים ממשיכים בלי חשש ופחד".

   

  איתן ואינה מתל אביב הגיעו עם התינוק שלהם. "עבדנו בשרונה והיינו פה ביום הפיגוע. נמשיך לבוא לכאן", אמר איתן. רעייתו הוסיפה: "ידוע ששרונה הוא לא מקום מוגן כמו נמל וקניון, אבל זה כמו להיות בדיננגוף והכול פתוח וצריך להמשיך לחיות".

  ממשיכים להדליק נרות בזירת הטבח (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
  ממשיכים להדליק נרות בזירת הטבח(צילום: גלעד מורג)

  שלומי חג'ג, מנכ"ל שרונה מרקט, אמר הבוקר: "אני מאמין שנראה היום הרבה קונים. מערך האבטחה הוא חזק כל ימות השנה. הוספנו פה ושם לתחושת הביטחון אבל סך הכול אנחנו מתייעצים עם המשטרה ולא הוספנו מעבר לשני שומרים בחזית. חזרנו לשגרה. אצל הפלסטינים רואים חלוקת סוכריות, תמונת הניצחון שלנו היא החזרה המהירה לשגרה מעבר לצער והכאב העמוק של משפחות שאיבדו את יקיריהם".

   

  אלשיך: אין איומים קונקרטיים    (צילום: אלי מנדלבאום)

  אלשיך: אין איומים קונקרטיים    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במקביל, השר לביטחון פנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיעו היום לירושלים וערכו שם הערכת מצב לקראת תפילות יום השישי בצל חג השבועות וחג הרמדאן. "אנחנו לאחר פיגוע קשה מאוד בתל אביב ואנחנו קוברים היום חלק מהנרצחים", אמר ארדן. התשובה שלנו לטרוריסטים היא המשך שגרת החיים. לשם כך, כל כוחות הביטחון עושים כל מה יכולים ובטח בימי החג. הנחיתי את המשטרה לתגבר משמעותית את הנוכחות באזורים הומי אדם. המבצעים לאכיפה נגד שוהים בלתי חוקיים מתקיימים כל העת ונמשיך למצות את מלוא חומרת הדין עם כל מי שילין, יעסיק ויסייע לשוהה בלתי חוקי ולא ידווח למשטרה".  

   

  אלשיך הוסיף: "נעניק תחושת ביטחון גם באזורים שבהם אין התרעות או חשש קונקרטי לפיגוע, אבל אזרחים מטבע הדברים רוצים להרגיש ביטחון והמשטרה משלמת מחיר. זו שמיכה שצריך למתוח אותה היכן שנכון מבחינת מענה לאיומים קונקרטיים ומבחינת תחושת ביטחון".

   

  לאחר שאתמול חשף ראש הממשלה בנימין נתניהו את דבר מעצרו של החשוד בסיוע למחבלים, זאת למרות שצו איסור פרסום מוטל על פרטי החקירה, אמר היום אלשיך: "יש צו איסור פרסום ואנחנו בוודאי מחויבים לו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלעד מורג
  לפיד והשגרירים במתחם שרונה
  צילום: גלעד מורג
  מומלצים