שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  זיכרון אחרון על דף נייר: ההספד שקרא אב על קבר בנו שנרצח בתל אביב

  אתמול הובאו למנוחות נרצחי הפיגוע במתחם שרונה: אילנה נבעה ז"ל, ד"ר מיכאל פייגה ז"ל ומילה מישייב ז"ל. "אנחנו לא רוצים נקמה, אנו דורשים פתרון", קרא שלשום אבי, אביו של עידו בן ארי ז"ל. זה הדף שממנו קרא את ההספד. הערב השתתף שגריר ארה"ב בישראל בטקס במקום הטבח

   

  הדברים המהדהדים שנשא אביו של הנרצח (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הדברים המהדהדים שנשא אביו של הנרצח(צילום: מוטי קמחי)

  אתמול הובאו למנוחות (יום ו') אילנה, ד"ר מיכאל פייגה ומילה מישייב שנרצחו שלשום בפיגוע בשרונה בתל אביב. בהלווייתו של עידו בן ארי שהתקיימה שלשום קרא אביו אבי מדף נייר כתוב בכתב יד: "אנחנו לא רוצים נקמה, אנו דורשים פתרון. שמחר לא יהיו עוד קורבנות". 

   

  הלוויתה של אילנה נבעה    (צילום: אבי חי)

  הלוויתה של אילנה נבעה    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  הלוייתו של עידו בן ארי    (צילום: ניצן דרור)

  הלוייתו של עידו בן ארי    (צילום: ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "ושוב ישיבת קבינט. יקימו גדרות, יקבעו מחסומים, יהרסו בתים ויקשו על החיים", כתב אביו של בן ארי, "פתרונות אלה גורמים לסבל, שנאה, ייאוש, ולהצטרפות נוספים למעגל הטרור. דרוש פתרון ולא לומר כל הזמן 'אנו מושיטים יד לשלום' ו'אין עם מי לעשות שלום', 'אין פרטנר'. בחרנו בכם שתעצרו את מעגל הדמים. כבר 49 שנים אתם מנסים לפתור בשיטה הטקטית ולא מצליחים. הגיע הזמן לפתרון אסטרטגי. היום זה בני. מחיר כבד מנשוא. חיי משפחתי נהרסו ולא יהיו כפי שהיו".

  "אין לנו ארץ אחרת". זיכרון אחרון על דף נייר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  "אין לנו ארץ אחרת". זיכרון אחרון על דף נייר(צילום: מוטי קמחי)
   

  אביו של עידו בן ארי ז"ל המשיך: "אנחנו לא רוצים נקמה, אנו דורשים פתרון. שמחר לא יהיו עוד קורבנות. אין לנו ארץ אחרת והיא חשובה ויקרה לנו. בני, נתגעגע אליך. תחסר לנו. לא יודע איך נמשיך מכאן. מי יארגן את האירועים, ומי יעסיק את כל הנכדים האוהבים. מי יתקשר לאימו כל בוקר, יעדכן ויבוא לבקר. כולנו המומים, שפופים ומרוטים. נעשה כל מאמץ להמשיך את מורשתך, אך לא מבטיחים שנצליח כמוך. היה שלום".

   

  מאות ליוו למנוחות בצהריים את אילנה נבעה ז"ל, תושבת תל אביב ואם לארבעה. "רציתי להאמין כשלקחו אותי לבית החולים שיהיה טוב", ספדה שירן, אחת מבנותיה של המנוחה. "בבוקר סיפרו לי, אבל זה לא הפתיע אותי, ידעתי כבר בלילה. רציתי שיעירו אותי מהחלום הזוועתי הזה, שיגידו לי שזה לא באמת קרה, אבל זה לא חלום, זה אמיתי. תני לי את הכוחות, אכנס לנעליים הגדולות שלך. מבטיחה שאעשה הכול לעשות את זה בצורה הכי טובה שאפשר. תשמרי עלינו אימא, אנחנו אוהבים אותך מאוד". בשלב זה התקשתה שירן להמשיך לדבר, ואז סייעה לה אחת מאחיותיה שאמרה: "אימא, תמשיכי לשמור עלינו כמו תמיד ממקום קצת אחר. אנו מבינות שאת מלאך אמיתי, שהיית פה בשליחות קצרה לעשות טוב, כל דבר שעשית היה באמת מכל הלב".

   

  אתמול בלילה קבע בג"ץ כי גופתה של נבעה לא תנותח בניגוד לדעת המשטרה. המשטרה ביקשה לברר באופן מוחלט אם נבעה מתה מדום לב או מהירי שביצעו שני המחבלים הפלסטינים. בג"ץ כאמור דחה את עמדת המשטרה והתייצב לצד המשפחה בשעתה הקשה.

  הלווייתה של אילנה נבעה ז"ל (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  הלווייתה של אילנה נבעה ז"ל (צילום: יריב כץ)

  נפרדים בכאב מאימא (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  נפרדים בכאב מאימא (צילום: יריב כץ)

  אילנה נבעה ז"ל ()
  אילנה נבעה ז"ל
   

  ד"ר מיכאל פייגה ז"ל (צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון) (צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)
  ד"ר מיכאל פייגה ז"ל(צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)

  קברו של ד"ר מיכאל פייגה (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  קברו של ד"ר מיכאל פייגה(צילום: יריב כץ)

  שגריר ארצות הברית הגיע לטקס בשרונה

  במתחם שרונה בתל אביב נערכה אמש קבלת שבת לזכר הנרצחים בהשתתפות עשרות אנשי הקהילה הרפורמית במהלכה שלחו הנוכחים ברכת החלמה לפצועי הפיגוע ונחמה למשפחות ההרוגים וקראו תפילות. בין המשתתפים היה גם שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו. המשתתפים שרו שירי ארץ ישראל ושירי שלום בליווי תזמורת במקום. במקביל אליהם הגיעו למתחם גם משפחות עם ילדים לסעוד את ארוחת שישי ולנצל את היום הבהיר והנעים.

   

  "לא נפסיק להתפלל למען חזרה לשגרה". תפילת זיכרון בשרונה    (צילום: ירון שרון)

  "לא נפסיק להתפלל למען חזרה לשגרה". תפילת זיכרון בשרונה    (צילום: ירון שרון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אירוע זיכרון במתחם שרונה בתל אביב (צילום: נועם דבול דביר) (צילום: נועם דבול דביר)
  אירוע זיכרון במתחם שרונה בתל אביב(צילום: נועם דבול דביר)
   

  נילי שמתגוררת ביוון הגיעה לביקור בארץ עם אחותה שעלתה לארץ מיוון. "כל המצב הזה הפיגוע הוא שהביא אותנו לכאן כי אסור להפסיק את המנגינה", היא אומרת, "לא תכננו להגיע לכאן אבל באנו במיוחד להראות שאנחנו לא מפחדים ושהחיים ממשיכים. כשגרתי בארץ היו פיגועים באוטובוסים ואמרו לי שאסור לחשוב יותר מדי ולפחד".

   

  ארז הגיע עם שני חברים לארוחת ערב במתחם והחליט להישאר גם לקבלת השבת, "בסך הכול נורא נחמד ופסטורלי כאן. השירים נעימים. מזכירים את הבית. הייתי פה בלילה של הפיגוע כי אני גר קרוב וזה שמיים וארץ בין מה שיש כאן עכשיו לבין מה שהיה פה בליל הפיגוע. החיים חייבים להמשיך. היום בלילה גם נצא לפאב כאן בתל אביב. לא מתכוונים לשנות תוכניות".

   

  רונית שמתגוררת בשפיים הגיעה במיוחד לקבלת השבת של התנועה הרפורמית. "אין לי תחושה של פחד - כיף פה. ראיתי את התמונות של הפיגוע בטלוויזיה וכשזה היה יותר מדי, סגרתי אותה והחלטתי פשוט להגיע". הרב גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית שיזמה את קבלת השבת: "כבר בשנה שעברה החלטנו לקיים כאן קבלות שבת בחודשי הקיץ. השנה תכננו לחזור לכאן בחגי תשרי. רק בעקבות מה שקרה השבוע החלטנו יחד עם העירייה והנהלת המתחם לקיים קבלת שבת. מבחינתנו אין תגובה מתאימה יותר מאשר להתפלל יחד כדי לזכור ולהביע תקווה".


  פורסם לראשונה 10/06/2016 18:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים