שתף קטע נבחר

הרשת מתגייסת לשמח צעירה אוטיסטית, שחגגה אשתקד יום הולדת לבד

האלי סורנסון מארה"ב הזמינה בשנה שעברה את כל חברותיה לכיתה למסיבת יום ההולדת - אבל אחת לא הגיעה. קרובת משפחתה פרסמה את התמונה של האלי חוגגת לבד - לקראת יום ההולדת ה-19 שלה . התמונה זכתה ל-210 אלף שיתופים

נערה אוטיסטית מארה"ב נותרה "בדמעות מעל עוגת יום ההולדת שלה" כאשר חגגה את יום הולדתה ה-18 בשנה שעברה לבדה, לאחר שאף אחד מחבריה לא הגיע למסיבה. אבל השנה משפחתה נחושה לשנות את הטעם הרע, ולקראת יום ההולדת שיחול בחודש הבא פרסמה בת דודתה של הנערה פוסט שהפך במהרה לוויראלי - וקראה לרשת לסייע.

 

 

האלי סורנסון מבנגור שבמיין הזמינה בשנה שעברה את כל חבריה לכיתה כדי לחגוג את יום הולדתה עם באולינג וגלידה. אמה, אליסון, צילמה תמונה שוברת לב של בתה יושבת לבדה מול עוגה, עם כובע מסיבות לראשה. "לא ידעתי מה עוד לעשות", הסבירה ל"דיילי מייל" האוסטרלי. "הבת שלי סוף כל סוף רצתה לחגוג את יום הולדתה עם חברים, היא הייתה כל כך נרגשת, וכך גם אנחנו. אבל אז אף אחד לא הגיע".

 

כעת, כמעט 12 חודשים אחר כך, תמונתה של סורנסון הפכה לוויראלית לאחר שבת דודתה שיתפה את התמונה בפייסבוק בשבוע שעבר בתקווה שהפעם סורנסון לא תצטרך לחגוג לבד. רבקה לין החליטה לנצל את כוחה של הרשת החברתית כדי להפיץ את סיפורה העצוב של בת דודתה, וביקשה מאומת האינטרנט לשלוח לסורנסון ברכות יום הולדת כדי שהחגיגות השנה יהיו "מדהימות".

 

האלי סורנסון בשנה שעברה (מתוך פייסבוק) (מתוך פייסבוק)
האלי סורנסון בשנה שעברה(מתוך פייסבוק)

 

"היא אדם שבמקרה יש לו אוטיזם", כתבה לין בפייסבוק. "היא אף פעם לא נתנה לפרט הקטן הזה להגדיר את מי שהיא, ולכן אני מסרבת להשתמש בזה כמשהו שמתאר אותה. האלי ישבה במסיבה שלה וחיכתה בקוצר רוח שחבריה יגיעו כדי שיוכלו ליהנות ביחד. אבל החברים של האלי מעולם לא הגיעו. אפילו לא אחד".

 

"אבל אתם יכולים לעזור להפוך את יום ההולדת השנה למדהים!", הצהירה לין. "אני אשמח למלא את תיבת הדואר שלה בברכות יום הולדת מכל מקום! האל אוהבת לקבל דואר - וזו תהיה מתנת יום ההולדת הכי טובה שהיא תוכל לבקש".

 

לין פרסמה את הפוסט ביום רביעי האחרון, ותוך 48 שעות כבר היו 120 אלף שיתופים. עד סוף השבוע הצטברו 210 אלף שיתופים מכל העולם.

 

אבל לין לא סיפרה לדודתה, אליסון, על פוסט עד שכבר היו לו כמה אלפי שיתופים. "היא התקשרה אליי ואמרה, 'אני מקווה שאת עדיין אוהבת אותי ולא זה לא משנה לך', כשהיא הבינה עד כמה העניין הגיע רחוק", סיפרה האם ל"דיילי מייל" האוסטרלי.

 

בינתיים נראה שהאלי יכולה לצפות למטר ענק של ברכות, ולא מעט גולשים רוצים לשלוח גם מתנות – החל מחולצות פשוטות ועד תכשיטים יקרים. אבל לין הבהירה כי "ברכת יום הולדת פשוטה זה כל מה שצריך". בינתיים הזהירה האם את הדוור המקומי שייתכן שיגיעו לא מעט ברכות לתיבת הדואר שלהם ב-2 ביולי. 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים