שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אסף הראל: "צה"ל לא יכול להיות צבא מוסרי"

  אחרי שהפיח חיים בפינה הכי נידחת בערוץ 10, אסף הראל ממש לא מפחד לעקוץ את הבוסים על מינוי חדש ומקורב לזוג נתניהו ("זה ממש דיכא אותי, חשבתי הרבה לפני שאמרתי דעתי"). בראיון למוסף "7 לילות" הוא ממשיך לירות ביקורת. אפילו צה"ל לא נשאר מוגן, גם לא הקולגות למסך: "בערוץ 2 יש כמעט 20 שעות טלוויזיה מתה"

  בשבוע שעבר פתח אסף הראל את תוכנית הלייט-נייט שלו במונולוג שירה לבוסים שלו, בעלי המניות של ערוץ 10, בין העיניים: "החל מאחר הצהריים יש לחברת החדשות שלנו יו"ר חדש - רמי סדן, לוביסט ואיש יחסי ציבור ששימש בעבר יועץ אישי של בני הזוג נתניהו. מה יותר טבעי מלשלב בן אדם כזה כאן בערוץ?".

   

  את המונולוג, בו התחלחל מהליהוק הטרי של חברת חדשות שגאה בנשכנותה כלפי ראש הממשלה, הוא סיים בשאלה, "נו, כבר הגיע הטלפון משרה? אני כבר מפוטר?".

   

  על השאלה הזו יענו מחזיקי המניות של הערוץ בהמשך. המינוי המיועד עורר סערה אימתנית בניחוח גזעני, כזו שחורגת הרבה מעבר לעמדתו של הראל. מצד שני, לפטר את אחד מאנשי הטלוויזיה הטובים בישראל שלקח בזול את הפינה הכי נידחת בערוץ והפיח בה חיים?

   

  "מה שקרה ממש דיכא אותי", הוא מסביר בראיון שיפורסם בשישי הקרוב במוסף "7 לילות" של ידיעות אחרונות. "זה לא תפקיד כזה חשוב, אבל זה מייצג את זה שבעלי המניות של הערוץ החליטו שהם רוצים לעשות צעד הצהרתי, לסמן לממשלה ולערוץ: הנה, יש לכם פה דריסת רגל. זה כבר לא משנה איך זה יסתיים, ההצהרה של בעלי המניות נשמעה היטב".

   

  אתה יוצא נגד מעסיקיך.

   

  "אני אומר את דעתי גם אם היא סותרת את דעת בעלי המניות, ואני מבין שיכולות להיות לזה השלכות. חשבתי הרבה מאוד לפני, למה זה יכול להוביל והאם זה שווה את זה. נגיד שמתגלגלים העניינים וזה מוביל לירידת התוכנית, כולם יגידו, 'איזה יופי דיברת' אבל בתכלס לא תהיה תוכנית ולא פרנסה. שווה לי את זה?".

   

  צוחק בלי חשבון, גם על הבוסים. אסף הראל ()
  צוחק בלי חשבון, גם על הבוסים. אסף הראל
   

  זו לא היתה האמירה החריפה היחידה של הראל בתכנית. "אמרתי שלצה"ל יש עבודה לשלוט על העם הפלסטיני ושהוא לא יכול להיות מוסרי כי הסיטואציה עצמה לא מוסרית. אנשים לא יכולים לשמוע את זה. ישר, 'איך אתה אומר שצה"ל לא מוסרי?' אבל אי אפשר להתנהל שם בסיטואציה מוסרית כי הסיטואציה הבסיסית היא לא מוסרית. אתה לא שם צבא מול אוכלוסייה אזרחית".

   

  בראיון יוצא הראל נגד ראש הממשלה נתניהו: "אין ספק שיש עליהום תקשורתי על נתניהו. אבל אם זה רודן כמו צ'אוצ'סקו שאתה אומר, 'זה לא מוסרי מה שקורה פה', אז התקשורת תעשה עוול מוסרי אם היא לא תעשה מאמצים להפיל אותו. אז אני לא מכחיש שיש עליהום, אני פשוט חושב שהוא מוצדק". גם ממנהלי הטלוויזיה הוא לא חוסך את דעתו: "אבי ניר מבין טלוויזיה ברמה הכי גבוהה, אבל בסוף זה נגמר ב'בייק אוף'. בערוץ 2 יש כמעט 20 שעות טלוויזיה מתה שיכולה להיות נפלאה. מי עושה את שלוש בצהריים? הזוכה של 'האח הגדול'. הכל נהיה סתם".

   

  הראיון המלא בשישי הקרוב במוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים