שתף קטע נבחר

הרצוג: רוצים לחסל טרור? פנו לבאטמן בנט או פופאי ליברמן

יו"ר האופוזיציה נאם בכנס הרצליה ותקף את ממשלת הימין בראשות נתניהו: "אין אף איש שמאל שמזהם את האג'נדה ואף שמאלני שבגללו יש פיגועים", אמר הרצוג. על עסקת הסיוע הביטחוני עם ארה"ב אמר: "הממשל האמריקני הפך לאויב הגדול של ממשלת הימין אחרי איראן"

 

יו"ר האופוזיציה בנאום לוחמני: בכנס הרצליה תקף יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג את ממשלת הימין בראשות בנימין נתניהו לאחר הצטרפותו של אביגדור ליברמן לממשלה: "עכשיו אין אף איש שמאל שמזהם את האג'נדה. אם יש לכם עוד מילים חזקות שיכולות לבטא את האג'נדה הזו, אתם מוזמנים לשלוח אותן לתיבת המייל של נפתלי 'באטמן' בנט או 'פופאי' ליברמן".

 

הרצוג אמר בנאומו: "סוף כל סוף יש לנו ראש ממשלה ימני, שר ביטחון ימני, שר חינוך ימני, שרת משפטים ימנית, שר חקלאות ימני, ואפילו שר תחבורה ימני. בשאר המשרדים יש שר אחד. אם אתם ממש סקרנים גם הוא ימני".

 

"אין אף שמאלני שבגללו יש פיגועים", המשיך הרצוג. "אין אף מערכניק שמונע מצה"ל לנצח. אין אף פושע אוסלו שמפריע לגיבורי הימין לנצח את הטרור, לחסל אותו, לסכל אותו, לרסק אותו, ולפרק אותו".

 

יו"ר האופוזיציה התייחס בנאומו לסוגיית הסכם הסיוע הביטחוני עם ארצות הברית ולאור הודעת הבית הלבן כי תתנגד לתוספת של מאות מיליוני דולרים. "ארצות הברית, האויבת הגדולה של ממשלת הימין אחרי איראן, מודיעה לעולם על צמצום הסיוע הצבאי. אז מי יממן כעת את מערכת ההגנה האווירית מעל ראשיהם של ילדי שדרות וקריית שמונה? ומי ישלח לכאן תחמושת למחסני החירום? ומי ידאג לרסן את אויבי המדינה באו"ם? דני דנון שיקבל תגבורת מאורן חזן?"

 

"מה אגיד לכם", המשיך הרצוג, "גם אני חשבתי שקיבלנו כאן חבורה של גיבורים עם כוחות-על ויצאו לנו מנהיגי בוב ספוג. בחודשים האחרונים, בהקשר של גל הטרור הנוכחי שבו עשרות ישראלים נהרגו ומאות נפצעו, זיהיתי אפשרות לשינוי אמיתי בדמות הזדמנות אדירה לשלום אזורי. נדמה היה שעתה הוא יכול לבוא לכדי מימוש לטובת השלום".

 

הרצוג התייחס שוב למו"מ שקיים עם נתניהו על כניסה לממשלה: "החלטתי לקחת סיכון חסר תקדים ברמה הפוליטית והאישית, הבנתי שאולי אשלם מחיר תדמיתי כבד ואולי אאבד את כיסאי ואולי חלק מחבריי למפלגה לא יסלחו לי, אבל החלטתי כי זה תפקידי וזו אמונתי".

 

"מתוך המקום הזה", הסביר הרצוג, "פתחתי בפני נתניהו את הדלת, הושטתי לו יד ואמרתי לו: אתה הקטר של הימין, אני הקטר של השמאל. מאחורינו יש קרון של אימהות וקרון של אבות וקרון של ילדים וחיילים וקרון של קשישים וקרון של תעשייה שמאבדת עובדים ונחלשת בייצוא ובתפוקות, וקרונות של בני העדות השונות, וקרון של מורים, וקרון של רופאים וקרון של אחיות ועוד קרונות רבים של מדינה שלמה על חלקיה המופלאים, וכלום לא יזוז אם אתה ואני לא נבנה רכבת אחת שתוביל את הקרונות למסע חדש של תקווה חדשה ושל סיכוי חדש".

 

הרצוג אמר כי הוא פנה לנתניהו והפציר בו: "אתה עשר שנים בשלטון. תמיד אמרת שאין עם מי לדבר ועכשיו יש. אז למה לדבר אחרי המלחמה הבאה? למה לתת לעוד מאות משפחות להכיר את החלקות הצבאיות בבתי העלמין? אבל נתניהו העדיף שיקולי הישרדות פוליטית צרים ומסוכנים ולכן כונן כאן ממשלת ימין-ימין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים