שתף קטע נבחר

מוגבל החזיק סכין ונעצר: "השפילו אותו"

צעיר בעל לקות התפתחותית הרים סכין שמצא בגינה בלוד ונעצר על ידי שוטרים. במשפחתו טוענים כי נאזק למרות מצבו הבריאותי ונשלח למעצר בית: "כל מי שרואה אותו מבין". המשטרה: "התקבל דיווח על צעיר עם סכין"

 

הצעיר ואמו. "הוא אפילו לא יודע מה זה מעצר בית" ()
הצעיר ואמו. "הוא אפילו לא יודע מה זה מעצר בית"

צעיר בעל לקות התפתחותית מלוד נאזק על ידי שוטרים שקיבלו קריאה שהוא מחזיק סכין. לאחר חקירה הוא שוחרר למעצר בית, ובמשפחתו טוענים כי הוא במצב נפשי קשה מאוד. "ננקוט צעדים משפטיים נגד השוטרים שגרמו עוול לבן שלנו", אומרים בני משפחתו.

 

הצעיר, בן 18, שהה בגינת ציבורית בלוד, ולדברי בני משפחתו מצא סכין בגינה והרים אותה. "הבן שלנו חולה, הוא לא מסוגל לפגוע באיש, הוא אפילו לא יודע איך עושים את זה", אומרת אמו. "הוא בכלל היה בדרך לעבודה של אביו. כל מי שמכיר אותו יודע את מצבו".

 

אנשים שהבחינו בצעיר הזעיקו את המשטרה. שוטרים שהגיעו למקום עצרו אותו ולקחו אותו לחקירה. "אני לא מבינה איך השוטרים לא התחשבו במצבו הנפשי והבריאותי", אומרת אמו. "כל מי שרואה אותו מבין שיש לו לקות והוא מתקשה לדבר. לצערי, במקום שהשוטרים יעניקו לו עזרה ויתייחסו אליו בכבוד הם השפילו אותו ולקחו אותו לתחנה אזוק. בני התחנן אליהם שיעזבו אותו אבל כלום לא עזר. השוטרים הפכו אותו לאדם מסוכן. המעצר הזה היה מיותר ולא היה צריך להיות".

הצעיר לאחר מעצרו ()
הצעיר לאחר מעצרו

על אף מצבו של הצעיר, הוחלט במשטרה לשחררו למעצר בית למשך כמה ימים. "אנחנו עד עכשיו לא מעכלים את ההחלטה הזו. אפילו בני לא מבין מה זה מעצר בית ואני מנסה להרגיע אותו כי המעצר גרם לו פחד ומצב נפשי מאוד קשה. כל הזמן הוא אומר לי 'אימא תסגרי את הדלת שלא ייקחו אותי שוב. אני מאוד מפחד. לא עשיתי כולם. מה הם רוצים ממני'".

 

במשפחה לא מתכוונים לעבור על העניין לסדר היום. "כולנו שוקלים לנקוט צעדים משפטיים על העוול שגרמו השוטרים. מעשה

 כזה בעיניי הוא חמור ביותר. אם

השוטרים מתייחסים לאנשים חולים בצורה כזו, אז איך הם מתייחסים לאנשים רגילים?", אומרת האם.

 

גם בשכונה נדהמו לשמוע על מעצרו של הצעיר: "כולנו אוהבים אותו ושומרים עליו. אני כועסים מאוד על כל התהליך שעשו השוטרים. לצערי, ככל הנראה בגלל המצב הביטחוני במדינה חושבים שכל הערבים, כולל הלוקים בנפשם, מהווים סכנה לאחרים".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "התקבל דיווח על צעיר המסתובב עם סכין באזור המרכז המסחרי בגני אביב לוד. כוח משטרה עיכב את הצעיר ולאחר שעתיים שוחרר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים