שתף קטע נבחר

כחלון על הסיוע מארה"ב: "לשים סוף לסאגה"

שר האוצר קרא לקבל את ההצעה האמריקנית לסיוע צבאי עוד בקדנציה של הממשל הנוכחי: "לא לעשות מהלכים שיתפרשו כהתערבות בענייניה הפנימיים של ארה"ב". על העברת התקציבים להתנחלויות: "מנסים לשסות סקטורים בעם"

 

 

"אין שום סיבה שנבצע מהלכים שיתפרשו כהתערבות בענייניה הפנימיים של ארה"ב. בשבוע שעבר אמרתי לראש הממשלה ולשר הביטחון ואני אומר להם גם היום – לאמץ את ההצעה (להסכם הסיוע של ארה"ב) ולשים סוף לסאגה הזאת עוד בקדנציה של הממשל הנוכחי", כך אמר היום (ב') שר האוצר משה כחלון בפתח ישיבת סיעת כולנו.

 

כחלון הוסיף: "אני מכיר את המספרים. ההסכם הוא הסכם חיובי. תמיד יש מה לשפר ותמיד אפשר לקבל עוד. ההצעה היא הצעה טובה. מערכת הביטחון יכולה בהחלט להסתדר עם ההצעה הנוכחית.

 

"ההסכם הוא הסכם חיובי". כחלון, היום (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
"ההסכם הוא הסכם חיובי". כחלון, היום(צילום: אלי מנדלבאום)

"ארצות הברית היא שותפה אסטרטגית הכי חשובה שלנו, חברת אמת, וכך צריך להתייחס אליה. אישור תוכנית הסיוע האמריקנית יחד עם התקציב הרב-שנתי שאישרנו לראשונה זה שנים יתנו לצה"ל יתרון אסטרטגי משמעותי ויאפשרו לו להיות מוכן לכל תרחיש, או לפי דברי הרמטכ"ל – יאפשרו לצבא להתרכז הענייני הצבא והביטחון וישחרר אותם מהעיסוק להשיג תקציבים".

 

על העברת התקציבים להתנחלויות אתמול אמר כחלון: "גם אתמול אחרי ישיבת הממשלה לא חדלו המתקפות והניסיונות להמשיך לשסע את העם באמצעות שיסוי סקטור בסקטור: חילונים-חרדים, ערבים-יהודים, תושבי יהודה ושומרון מול תושבים בתוך הקו הירוק. מה שהטריד את התוקפים זה בעיקר התקציבים שהעברנו ליהודה ושומרון, למטרות ביטחון. צריכים לזכור שיהודה ושומרון זה אזור שסובל מפיגועים, אני לא רוצה לומר יותר מכל מקום בארץ אבל לפחות כמו כל החלקים בארץ.

 

"ביהודה ושומרון גרים מאות אלפי אנשים שמשלמים מיסים, קמים בבוקר לעבודה, הולכים לצבא, מתגייסים למילואים, ובעינינו הם אזרחים שווים. ההורים שלנו, ההורים שלי הגיעו מלוב וההורים של יואב מפולין, ההורים של רחל עזריה מארצות הברית, ממרוקן, הגיעו לכאן אחרי 2000 שנה לבנות מדינה וכשהגיעו לכאן בסוכנות לא אמרו להם: הבאנו אתכם לפה כדי לריב. אמרו להם: הבאנו אתכם לפה כדי לבנות חברה למופת.

 

"כשר אוצר וכראש מפלגת כולנו, אנחנו עיוורי צבעים. אזרח ערבי, בדואי, יהודי, מתנחל או גר במרכז הארץ הם עבורנו אזרחים שווים, וכשאנחנו נותנים תקציבים לחרדים, והיום הבשורה שגמרנו את התכנית חיסכון לכל הילדים, להתיישבות, למגזר הערבי, לבדואי, לדרוזי – לכולם. אין איפה ואיפה. כל אזרחי ישראל שווים. גם אם יש אוכלוסיה שלא כל כך אהודה בארץ אבל מגיע לה את הכסף – אנחנו נעביר את זה אליה. גם אם נותקף וגם אם זה לא ימצא חן בעיני סקטור כזה או אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
שר האוצר משה כחלון
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים