שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל מנסה לדחות פרסום דו"ח הקוורטט על הקיפאון המדיני
  הדו"ח שאמור להתפרסם בימים הקרובים יטיל את האשמה על ישראל בכל הקשור למבוי הסתום עם הפלסטינים, וצפוי להיות מאומץ על ידי מועצת הביטחון של האו"ם. חשש: הדו"ח יוביל לקבלת היוזמה הצרפתית, שישראל מתנגדת לה

  ישראל החלה במאמץ דיפלומטי להביא לדחייה של פרסום דו"ח של הקוורטט (גוף בינלאומי שמורכב ארצות הברית, האיחוד האירופי, רוסיה והאו"ם, ואמור לפקח על תהליך השלום ולשאוף לפתרון הסכסוך) שצפוי להטיל עליה את האשמה במבוי הסתום בתהליך השלום עם הפלסטינים. הדו"ח אמור להתפרסם מחר או מחרתיים, אולם להערכת גורמים מדיניים הוא יראה אור רק לאחר פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בתחילת השבוע ברומא, וזאת כדי למנוע אווירה עכורה דווקא כשקרי מנסה להניע מחדש את המהלך.  

   

  נתניהו. ישראל תצליח לרכך את הדוח? (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  נתניהו. ישראל תצליח לרכך את הדוח?(צילום: אלי מנדלבאום)

  גורמים מדיניים אומרים כי בדו"ח לא יהיו הפתעות והוא יהיה לא מאוזן כלפי ישראל. הדו"ח צפוי להטיל את מלוא האחריות על ישראל, יגנה אותה על הבנייה בהתנחלויות, אלימות מתנחלים, הריסות בתים וצעדים שמעמידים בסכנה את היתכנות של פתרון שתי המדינות. הדו"ח יבקר גם את הפלסטינים על תרומתם להסתה ולאלימות, אך את מירב האש תספוג ישראל. 

   

  נתניהו: לא נקבל תכתבים בין לאומיים    (צילום:דניאל אליאור)

  נתניהו: לא נקבל תכתבים בין לאומיים    (צילום:דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מדיווחים שהגיעו לישראל עולה כי מאחורי הקלעים כבר יש ניסיונות להביא את הדו"ח לדיון דחוף במועצת הביטחון של האו"ם. בירושלים

   חוששים כי הדו"ח יסלול את הקרקע לקידום היוזמה הצרפתית שישראל מתנגדת לה - ואף אימוצה על ידי האו"ם. שרים בכירים אומרים כי האמריקנים משחקים משחק כפול וכי מאחורי הקלעים נוח להם לראות את ישראל מסתבכת מול היוזמה הצרפתית ודו"ח הקוורטט – לקראת היום שאחרי הבחירות לנשיאות – אז יהיו משוחררים יותר בנושא הפלסטיני.

   

  דו"ח הקוורטט גובש בעקבות פגישה שקיימו שרי החוץ שלו במינכן בראשית השנה. מטרתו היא לנתח את הסיבות לקיפאון המדיני ולגבש המלצות כיצד ניתן להביא לחידוש המשא ומתן. נתניהו שוחח אתמול עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וביקש ממנו להתערב כדי לרכך את הדו"ח ולדחות את פרסומו. נתניהו ייפגש בשבוע הבא גם עם שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני ועם מזכ"ל האו"ם באן קי מון שיגיע לביקור פרידה בישראל – וידון איתם בדו"ח הקוורטט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים