שתף קטע נבחר

שקד בירכה בערבית, מפגינים מחו: "לא רוצים אותך כאן"

שרת המשפטים הוזמנה לסעודה עם מאות עורכי דין וראשי רשויות מהמגזר. בחוץ המתינו לה עשרות בני אדם שגידפו אותה ואת המשתתפים: "אתם בוגדים". פעיל חד"ש נחקר בחשד שפרסם תמונה של שקד במדי אס-אס

 

 

עשרות בני אדם הפגינו אמש (יום ד') בוואדי ערה נגד השתתפותה של שרת המשפטים איילת שקד בסעודת איפטאר לשבירת צום הרמדאן עם 200 עורכי דין ערבים. המפגינים הניפו דגלי פלסטין וקראו: "לא רוצים לראות אותך ביישובים הערביים".

 

את הסעודה בעארה ארגן מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין. גם עורכי הדין שהגיעו לסעודה ספגו קללות מהמפגינים, שקראו לעבר אחד מהם: "אתה בוגד שיושב לאכול עם גזענית. תחזור או שנעשה עליך חרם".

 

לקבוצת נשים שנכנסו למפגש קרא אחד המפגינים: "אתן לא מתביישות? חבל שאתן הולכות עם כיסוי ראש. עדיף שתורידו אותו לפני שאתן נכנסות. במפגש שלכן עם השרה אתן תומכות בדרך הגזענית שלה".

 

לסעודה הוזמנו בין השאר גם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ונשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. השרה שקד, שהתבקשה להגיב על ההפגנה, אמרה רק: "אני בעד דמוקרטיה". שקד בירכה את הנוכחים בברכה בשפה הערבית: "אחינו המוסלמים, מיטב הברכות לרגל חודש הרמדאן המבורך. מי ייתן שנזכה לחוג אותו שוב, כששלום צודק ומלא שורר בכל רחבי הארץ". שקד אמרה עוד: "אנו מחויבים לזכור כי למרות ההבדלים הקיימים בינינו, כולנו שואפים יחד לכונן כאן חברת מופת אשר תעלה על נס את ערכי החמלה והעזרה לחלש".  

השרה שקד עם היועמ"ש מנדלבליט ונשיאת העליון נאור בסעודת האיפטאר ()
השרה שקד עם היועמ"ש מנדלבליט ונשיאת העליון נאור בסעודת האיפטאר


 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

אחד המשתתפים בהפגנה היה עבד אל-קאדר מכאמרה, תושב האזור. "הפגנו נגד שרה שדוגלת בטרור ובאפרטהייד נגד ערביי ישראל וקיפוח הגדה", אמר. "לא ניתן לה לסעוד סעודת איפטאר. לא מגיע לה. אין לנו בעיה עם חברי כנסת יהודים שרוצים שלום. כולם מוזמנים. אנחנו נגד הגזענים. מי שהשתתף בסעודה צריך להתבייש, זאת בגידה בנו. אנו נחרים אותם".

 

עו"ד אחמד חליפה סירב להשתתף בסעודה ואמר ל-ynet: "אני מהקבוצה שיזמה את המחאה. כולם יודעים מה עמדותיה של השרה איילת שקד לגבי הערבים ומכירים את ההתבטאויות שלה כלפינו. היא חתמה והעבירה הסכמה לחוק הטרור שלא מכיל כל תנועה שלא לרוחה. שלא לדבר על זה שהמפלגה שלה היא מפלגת מתנחלים והקהל שלה חי על האדמות הערביות".

 

מנגד, עורכי דין שהשתתפו בסעודה אמרו ל-ynet: "זכותו של כל אדם להביע את דעתו ולהפגין, אבל לקלל אותנו בצורה כזו - עוד לא ראינו דבר כזה. בושה שיש אצלנו אנשים מהסוג הזה. הם הורסים את החברה הערבית".

 

במקביל, משטרת חיפה עצרה פעיל חד"ש תושב העיר בשנות ה-30 לחייו, בחשד שפרסם באינטרנט תמונה של שרת המשפטים איילת שקד במדי אס-אס. בתום חקירתו הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

 

בתגובה נמסר ממחוז חיפה של לשכת עורכי הדין: "שרת המשפטים חברת הכנסת איילת שקד קראה לנשים במגזר הערבי להגיש מועמדות לתפקיד הקאדית על מנת לפרוץ מחסום ולעשות היסטוריה. השרה שקד הצהירה כי בקרוב תסייר בעיר טייבה על מנת לבחון את האפשרות להקים בה את בית המשפט הראשון בעיר ערבית בישראל. בטקס שבירת הצום אמרה השרה כי היא מקווה שעד סוף השנה הזו אכן יוקם בית משפט שכזה".


פורסם לראשונה 22/06/2016 22:32

 

בהכנת הידיעה השתתפו אחיה ראב"ד וגלעד מורג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
המפגינים בוואדי ערה, אמש
צילום: עידו ארז
מומלצים