שתף קטע נבחר

יעלון בשבוע הספר: "אבו מאזן טורק דלתות"

שר הביטחון לשעבר חתם בדוכן בכיכר רבין על הכותר "דרך ארוכה קצרה" שהוציא ב-2008. אחד הרוכשים: "מאמינים בו". על התמודדות עתידית אמר: "השאלה אם אפשר לעשות את זה עם הליכוד או בלי הליכוד"

 

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון חתם הערב (יום ה') על ספרו מ-2008 "דרך ארוכה קצרה" במסגרת אירועי שבוע הספר שנערכים בכיכר רבין בתל אביב. בספר בהוצאת "ידיעות ספרים" פורש יעלון את סיפורו ואת פרשנותו לאירועים שהשפיעו על המדינה ב-15 השנים שקדמו לכתיבת הספר. במהלך אותן שנים היה יעלון ראש אמ"ן, סגן הרמטכ"ל והרמטכ"ל.

יעלון חותם בדוכן "ידיעות ספרים", הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יעלון חותם בדוכן "ידיעות ספרים", הערב(צילום: מוטי קמחי)

"תקראו את הספר ותראו מה עשיתי בשבע השנים האחרונות", אמר שר הביטחון לשעבר. מול הדוכן התאספו עשרות ילדים, נשים וגברים על מנת לקבל הקדשה אישית מיעלון, ולהביע את תמיכתם בחזרתו למערכת הפוליטית.

"לגבי הדרך נמתין ונראה". יעלון עם רות דיין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"לגבי הדרך נמתין ונראה". יעלון עם רות דיין(צילום: מוטי קמחי)

"הגעתי להגיד לו שימשיך ככה", אמר דני מרמת גן. "אנחנו מאמינים בו והיה חשוב לי שהוא יחתום לי על הספר באופן אישי". גם עידו בן 5 לחץ את ידו של יעלון: "באתי עם אבא כי הוא ממש רצה לקנות את הספר וללחוץ לו את היד, ובסוף גם אני לחצתי את היד שלו".

 

יעלון התייחס לסירובו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן להיפגש עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. לדבריו, "הבעיה עם אבו מאזן היא לאורך זמן. ההתנגדות שלו לעצם קיומה של מדינת ישראל כמדינת לאום של העם היהודי וכל השאר זה סיפורים ונרטיבים ממוצאים וכן הלאה ולכן עדיף שיבדוק את עצמו ויבחן את עצמו לגבי מה שהוא מאשים אותנו לגבי כישלונות של תהליך מדיני שמהם אני לא מופתע כי הוא אף פעם לא פתח את הדלת אלא טרק אותה ומיד רץ להאשים אותנו".

 

בהתייחסו לחזרתו האפשרית לחיים הפוליטיים ציין יעלון: "אמרתי כשהתפטרתי שאני מתכוון להתמודד על ההנהגה הלאומית. לגבי הדרך נמתין ונראה. אני עדיין חבר ליכוד והשאלה אם אפשר לעשות את זה עם הליכוד או בלי הליכוד, אני אצטרך להכריע בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יעלון חותם על ספרו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים