שתף קטע נבחר

"הייצוא הישראלי ייחלש, יהיה פחות ביקוש למוצרינו"

הכלכלן הראשי של בנק פועלים התייחס באולפן ynet להשלכות על ישראל כתוצאה מהמהלך הבריטי של עזיבת האיחוד האירופי: "ישראל היא כלכלה יציבה, אך תמונת הייצוא תהיה פחות טובה ויכולות להיות השלכות על המשק הישראלי כולו"

"יש פה זעזוע בעיקרו פוליטי אבל בעצם אמור לשנות את כללי המשחק של הסחר הבינלאומי במוצרים ושירותים ואת התנועות של אנשים ממדינה למדינה". כך אמר ליאו ליידרמן, הכלכלן הראשי של בנק פועלים, ליאו ליידרמן, בתגובה לתוצאות משאל העם בבריטניה. צפו בראיון באולפן ynet 

 

 

הוא הוסיף: "בצד הישראלי זה תופס אותנו בתור כלכלה יחסית יציבה והנתונים של תקציב המדינה והאמינות של בנק ישראל מחזקים את מצבנו, אבל אנחנו חלק מכלכלה גלובלית בכל זאת. יש חולשה גדולה בייצוא הישראלי ואז יהיה פחות ביקוש למוצרים שלנו ותמונת הייצוא עוד תהיה פחות טובה וזה יכול להשליך על המשק כולו"

 

ליידרמן התייחס להשפעות המומיות בבריטניה: "בלונדון שואלים היום מה יקרה למהגרים והתושבים הזרים שבאו לעבוד שם? יאריכו להם את הוויזות? זה במיקרו. ברמת המאקרו מה שמדאיג הוא אי הוודאות הגדולה שבריטניה, אירופה ולמעשה כל העולם נכנסים אליה".

 

גם יו"ר בנק הפועלים, יאיר סרוסי, התייחס להשפעות על הייצוא הישראלי ואמר: "לנו יש יתרון שאנחנו נמצאים טיפה בצד, ולכן אנחנו לא צריכים להיות מושפעים באופן מיידי. אנחנו נראה האטה עוד יותר חזקה באירופה והיא תשפיע בעיקר על שוק הייצוא שלנו אז אנחנו מראה כמראה אפילו אולי התחזקות של המטבע הישראלי לעומת היורו מה שיקשה על הייצוא בישראלי לאירופה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
ליאו ליידרמן
צילום: צביקה טישלר
מומלצים