שתף קטע נבחר

יעלון נגד יו"ר הקואליציה: "מסית נגד ראשי מערכת הביטחון"

שר הביטחון לשעבר יוצא נגד ח"כ דוד ביטן מהליכוד שאמר כי "יש משהו בתפקידי ראש המוסד והשב"כ. משהו שם עושה אותם שמאלנים"

 

 

 

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון תוקף הערב (שבת) בחריפות את יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן שאמר כי "יש משהו בתפקידי ראש המוסד והשב"כ. משהו שם עושה אותם שמאלנים". יעלון אמר כי "הניסיונות הפוליטיים המסוכנים להרוס את מערכת הביטחון ולהסית נגד ראשיה, נמשכים בשיטתיות. מביש ומדאיג. אנו נשלם על כך מחיר יקר מאוד".

 

ח"כ דוד ביטן חולל סערה. ארכיון  (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
ח"כ דוד ביטן חולל סערה. ארכיון (צילום: דוברות הכנסת)

 

ביטן התייחס בדבריו באירוע שבתרבות בבאר שבע לראש המוסד לשעבר מאיר דגן ז"ל. יו"ר הקואליציה טען כי דגן הגיע אליו לסניף הליכוד בראשון לציון וביקש להתמודד לכנסת לפני שמונה לראשות המוסד. "דגן היה ימני קיצוני אחרי שהוא נכנס למוסד והוא יצא מהארגון הפוך", אמר ביטן והוסיף בהלצה: "כולם שם שמאלנים חוץ מאבי דיכטר".

 

ביטן תקף גם את חברו לשעבר במפלגה, שר הביטחון לשעבר יעלון: "הבעיה המרכזית שלו הייתה שהוא רמטכ"ל על. אנחנו לא צריכים שר ביטחון, שמשרת את הצבא במקום לשרת את המערכת המדינית. יש בעיה עם רמטכ"לים שהופכים לשר ביטחון. הם חושבים שזה לתפקיד לכל החיים". בעקבות דברי יעלון הערב, אמר ביטן כי "עם כל הכבוד ליעלון, מערכת הביטחון זה לא הוא, והוא זה לא מערכת הביטחון. הוא פוליטיקאי שעשה שיקולים פוליטיים קרים ונטש את הליכוד והממשלה כדי לקבל חיבוק חם מהשמאל. שלא יפחיד עם ביטויים כמו סכנה לדמוקרטיה ופגיעה במערכת הביטחון כי זה לא המצב. מערכת הביטחון שלנו טובה וחזקה גם כיום ולא רק בתקופתו".

 

ראש השב"כ לשעבר ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) גינה את "ההתבטאות הבוטה של יו"ר הקואליציה שנועדה לכסות על קיפאון, פסיביות ואי-התקדמות של מדיניות ממשלת ישראל. אין בדבריו יותר מאמירה פופוליסטית ולא ראוי לתקוף את ראשי מערכות הביטחון בעבר ובהווה ולתייג את השמאל כמילת גנאי. יו"ר הקואליציה צריך להתייחס באופן אחראי לפעילות ראשי מערכות הביטחון והמודיעין של מדינת ישראל ואני קורא לו לחזור בו מדבריו". 

 

ח"כ אראל מרגלית מהמחנה הציוני אמר בתגובה כי "יו"ר הקואליציה לא מבין שזה לא משהו ששמו להם במים, אלא המציאות שהם רואים ממרחק עין. אמירתו של ביטן היא עוד הוכחה לניתוק של מפלגת הליכוד מהמציאות ומהשטח. גם בשב"כ וגם במוסד רואים את המציאות בלי משקפת ובלי מסננת. מציע לביטן להרים את הראש מדף המסרים שמגיע ממשפחת נתניהו ולהקשיב יותר לאזהרות המגיעות מראשי מערכת הביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
יעלון בטקס הפרידה ממשרד הביטחון
צילום: AFP
מומלצים