שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קצין אמריקני: שוקלים הצבת "כיפת ברזל" באירופה
  הצבא האמריקני הודיע שביצע ניסוי במיירטי "טמיר" של מערכת "כיפת ברזל" ושהוא מתכוון לעשות שימוש במערכת באירופה במסגרת תוכנית ההגנה מפני רוסיה. גלן ברמהול, בכיר בצבא האמריקני, אמר בביקור בישראל: "ההחלטה הרוסית לבנות מחדש את צבאה מציבה סכנה. אנחנו מעוניינים בהגנה רב-שכבתית"

   

  ארכיון. שיגור כיפת ברזל (צילום: AP) (צילום: AP)
  ארכיון. שיגור כיפת ברזל(צילום: AP)

  ארה"ב ערכה ניסוי במיירטי "טמיר" של מערכת "כיפת ברזל" לקראת שילובם במערכת הגנה רב-שכבתית מפני רוסיה על אדמת אירופה. כך הודיע היום (ב') מייג'ור ג'נרל גלן ברמהול מפיקוד הגנת הנ"מ וההגנה מפני טילים של הצבא האמריקני, המבקר בימים אלה בישראל. ברמהול לא ציין בדבריו מתי בוצע הניסוי והיכן. במשרד הביטחון מכחישים כי בוצע בימים אלה ניסוי בישראל.

   

  את הדברים הוא אמר בכנס של חברת הביטחון הישראלית iHLS. הוא ציין כי הצבא האמריקני מעוניין לשלב את ה"טמירים" בנוסף למערכות ההגנה "פטריוט" ו"THAAD" המיועדות להגנה מפני טילים לטווח בינוני.

   

  60 שניות על כיפת ברזל

  60 שניות על כיפת ברזל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לדברי ברמהול, צוות בדיקה אמריקני ערכו ניסוי במערכת "כיפת ברזל" של רפא"ל שמיוצרת בשיתוף עם חברה אמריקנית. "עם כל מה שקורה באירופה, ובייחוד ברוסיה שהתעוררה והחליטה לבנות מחדש את צבאה ומציבה איום, אנחנו צריכים לבחון כיצד לגבש הגנה רב-שכבתית", אמר המפקד האמריקני.

   

  "אנחנו בודקים כמה פתרונות לייצור ההגנה לשכבה השלישית שחסרה. פטריוט THAAD הן מערכות אדירות שעושות את שנועדו לעשות, אבל אני לא חושב שהיינו רוצים לבזבז טילי פטריוט או טיל THAAD על משהו שיכול להיות מושפע מטיל בעלות נמוכה יותר ובעצם נועד למטרה הזו בדיוק.

   

  "אני חושב שאנחנו מחפשים משהו שדומה למערכת כיפת ברזל אז בחנו את טיל טמיר כטיל אפשרי". ברמהול צופה כי המערכת שתיבחר תיפרס "ככל הנראה תוך שנתיים או שלוש".

   

  רפא"ל מוכרת יחידת של טמיר בכמאה אלף דולר, שלפי ברמהול זהו "טווח מחיר סביר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות רפאל
  ניסוי שנערך במערכת בארה"ב
  צילום: דוברות רפאל
  מומלצים