שתף קטע נבחר

"שוברים את הדלת". שוטרים פרצו לבית - המשפחה הזעיקה משטרה

שוטרים בלבוש אזרחי פרצו עם פטישים לבית משפחה בירושלים, חיפשו סמים ולא הזדהו. האב מיהר לצלצל למשטרה: "יש אנשים מאחורי הדלת שמנסים להיכנס לבית". במקום פרצה מהומה והאב ובנו נעצרו על תקיפה וטוענים לאלימות קשה. האזינו לשיחה למשטרה ולתיעוד המהומה

 

שוטרים בלבוש אזרחי פרצו אתמול (יום א') עם פטישים לבית בשכונת קריית יובל בירושלים מבלי להזדהות. המשפחה הייתה משוכנעת שמדובר בעבריינים, וצלצלה בבהלה למשטרה. במקום פרצה מהומה שבמהלכה, כך טוענים בני המשפחה, הם הוכו נמרצות על ידי השוטרים שאף שלפו לעברם אקדח.

 

בעקבות המהומה נעצרו בחשד לתקיפת שוטרים אב המשפחה, בשנות ה-50 לחייו, ובנו בן ה-25 שסובל מפיגור שכלי קל. שני העצורים, שנחבלו במהומה בביתם, פונו לבית החולים שערי צדק ושוחררו ממעצר במהלך היום.

 

 
 

ג'וזף פרמיסנו ()
ג'וזף פרמיסנו
 

בית המשפחה אחרי החיפוש ()
בית המשפחה אחרי החיפוש


השוטרים פרצו לבית בעקבות מידע על החזקת סמים. לטענת המשפחה, השוטרים הפכו את הבית ומצאו לבסוף חצי "אצבע" של חשיש במשקל של פחות מגרם. במשטרה טוענים שהכמות שנמצאה גבוהה יותר, שחורגת מגבולות השימוש העצמי.

 

הושטרים החרימו מכשיר הקלטה ישן

הבוקר ניתן היה להבחין בדם רב על מיטת הבן שנעצר, וכן בנזק הרב שנגרם לבית. בעקבות האירועים הגישו בני המשפחה תלונה למח"ש. חלק גדול מהאירוע בבית תועד במצלמות אבטחה. השוטרים אמנם החרימו את מערכת ההקלטה "לצורך חקירה", אך טעו ולקחו מכשיר ישן ולא את זה שבו הוקלט האירוע.

  

בהקלטת השיחה של האב, ג'וזף פרמיסנו, למוקד המשטרה נשמעים רגעי הבהלה בהלה ורעשי הפטישים של השוטרים שפרצו את הדלת. האב, שלא היה בבית ברגע הפריצה, שמע מאשתו ומשלושת ילדיו על המקרה. "יש אנשים מאחורי הדלת שמנסים להיכנס לבית", אמר ג'וזף. בהמשך השיחה העלתה המוקדנית את אשתו של ג'וזף על הקו. בנו לקח את הטלפון מאמו וצעק: "מהר, מהר, הם פורצים את הדלת".

כרית עם דם אחרי המהומה ()
כרית עם דם אחרי המהומה
  

לדברי ג'וזף, שעבד בעבר במערכת הביטחון, הוא הגיע הביתה במהירות ותוך כדי שמע מהמשטרה שמזעיקים למקום ניידת. "הבן שלי אמר לי 'אני מפחד שירצחו אותי'", סיפר ל-ynet. "נכנסתי הביתה ואמרתי למי שבבית - 'מה אתם עושים כאן?'. ראיתי את הפטיש שלהם ביד, ואז אחד מהם נתן לי בעיטה בבטן. ש לי גידול בקיבה. לא זיהיתי שהם שוטרים, חשבתי שאלו עבריינים".

 

"התחלתי להגן על עצמי ואז אחד מהם הוציא מטווח אפס אקדח 'יריחו'. אמרתי לו - 'תירה בי' - הרמתי ידיים ואמרתי לו 'מה יש לי בידיים?'", סיפר. ג'וזף אמר ששוטר אחר החל להכות אותו ובשלב הזה הוא ובנו נעצרו בטענה לתקיפה. "הם פתחו לבן שלי את הראש ואמרו שאנחנו תקפנו אותם". במהלך היום שוחררו השניים ממעצר.

 

קרוב משפחה, שגם הוא עבד בעבר במערכת הביטחון, אמר כי "מדובר במעצר לא חוקי. למזלנו המכשיר המקליט את מצלמות האבטחה אצלנו בבית. משטרת

ישראל נוהגת בעבריינות וזו בושה למשטרת ישראל. עילת המעצר שלהם אינה חוקית. השוטרים טענו שהם תקפו על ידם? הם בכלל לא הזדהו כשוטרים".

במשטרה אומרים שהחשודים סירבו להיענות לקריאת השוטרים לפתוח את הדלת, התעמתו עמם ולכן הם נאלצו להיכנס ולבצע חיפוש בכוח. לטענת המשטרה בני המשפחה הם אלה שתקפו את השוטרים ואחד מהם ספג אגרוף בפניו וטופל במקום.

 

"בעקבות מידע שהתקבל אודות החזקת סמים בדירה הגיעו שוטרים למקום, הציגו את עצמם כשוטרים וביקשו לפתוח את הדלת. משלא פתחו את הדלת על אף פניות חוזרות של המשטרה נכנסו השוטרים לדירה. בחיפוש בדירה נתפסו סמים. במקום התפתח עימות בו הותקפו השוטרים. שני חשודים נעצרו לחקירה. משהועלו טענות לשימוש בכוח כלל החומר הועבר כנדרש להמשך בדיקת מח"ש על שימוש בכוח לא סביר", נמסר מהמשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'וזף מראה את החבלות על ידו
מומלצים