שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מפחמה פעלה במרחק של 200 מטר מבית ספר

  בעלי המפחמה מדלית אל כרמל זומנו לשימוע במשרד להגנת הסביבה בעקבות תלונות על מפגעי ריח חזקים ועשן. בעקבות השימוע הוחלט לסגור את המפחמה באופן מיידי

  המשרד להגנת הסביבה סגר מפעל לייצור פחם בדלית אל כרמל, שפעל במרחק 200 מטר מבית ספר. המפחמה נסגרה היום (ב') בעקבות שימוע שנערך במחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה. במשרד אמרו כי שריפת בולי העץ, במקום פתוח ללא טיפול בגזים ובעשן המשתחררים עקב הבעירה, גורמת לזיהום אוויר בלתי סביר ולמפגעי ריח קשים.

   

   (צילום: ירדן שני רוקמן - המשרד להגנת הסביבה) (צילום: ירדן שני רוקמן - המשרד להגנת הסביבה)
  (צילום: ירדן שני רוקמן - המשרד להגנת הסביבה)

   

  המשרד להגנת הסביבה זימן לשימוע בעלים של מפעל לייצור פחם בדלית אל כרמל, לאחר שהתקבלו תלונות על מפגעי ריח חזקים ובלתי סבירים מעשן. במהלך השימוע, כך אמרו במשרד להגנת הסביבה, הוסכם עם בעל המפחמה על סגירתה באופן מיידי, על מנת לצמצם את הסיכון לאוכלוסייה באזור.

   

  השימוע נערך היום לאחר שבתחילת החודש ערכו מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה יחד עם נציג המועצה המקומית דלית אל כרמל סיור באתר לייצור פחם מבולי עץ. בסיור נמצא כי באתר קיימות מספר מפחמות, אחת מהן הייתה פעילה.

   (צילום: ירדן שני רוקמן - המשרד להגנת הסביבה) (צילום: ירדן שני רוקמן - המשרד להגנת הסביבה)
  (צילום: ירדן שני רוקמן - המשרד להגנת הסביבה)

   

  במשרד להגנת הסביבה אמרו כי שריפת בולי עצים לייצור פחם מתאפיינת בפליטה של מגוון מזהמי אוויר, חלקם מסוכנים ורעילים לאדם. בין היתר נפלטים חלקיקים נשימים, פחמן חד חמצני, תחמוצות חנקן וגופרית, חומרים אורגניים נדיפים (חלקם יוצרי ריחות) ועוד. כאשר תהליך הייצור נעשה בלי איסוף, שאיבה וטיפול בגזי הפליטה, הוא יוצר זיהום אוויר חזק, ובנוסף גורם למפגעי ריח קשים לתושבים בישוב דלית אל כרמל, במיוחד לתלמידי בית הספר הנמצאים במרחק של כ-200 מטר מהמפחמות ולנמצאים ולעוברים בקרבת מקום.

   

  בימים אלה מפעיל המשרד להגנת הסביבה יחד עם משרד החקלאות תוכנית רב שלבית לטיפול בבעיית המפחמות ביהודה ושומרון. בין היתר כוללת התוכנית: אסדרת שינוע הגדמים לאתרים מורשים בלבד וברישוי מותנה לפי צו, הגברת הפיקוח על העברת חומר הגלם למפחמות והרחבת הניטור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירדן שני רוקמן - המשרד להגנת הסביבה
  המפחמה בדלית אל כרמל
  צילום: ירדן שני רוקמן - המשרד להגנת הסביבה
  מומלצים