שתף קטע נבחר

הורי הנעדרים נפגשו עם מזכ"ל האו"ם: "לא חידש כלום, המחאה תימשך"

משפחותיהם של הדר גולדין ז"ל, אורון שאול ז"ל ושל אברה מנגיסטו נועדו עם ראש הממשלה ועם מזכ"ל האו"ם: "אסור להפקיר אזרחים", אמר אילן מנגיסטו, אחיו של אברה

 

 

 

קרוביהם של סגן הדר גולדין ז"ל, סמ"ר אורון שאול ז"ל ושל אברה מנגיסטו - המוחזקים בידי חמאס בעזה - נועדו אחר הצהריים (יום ג') עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו. זהבה שאול, אמו של אורון, אמרה כי  

 

זהבה שאול, אמו של אורון שאול, קראה לקבינט לא לחתום על הסכם הפיוס. האב הרצל: "אנחנו יוצאים מאוכזבים. חוץ מהדברים של מזכ"ל האו"ם, לא חידשו לנו כלום. אנחנו נמשיך את המחאה מחר בבוקר".

המאבק להשבת הבנים ()
המאבק להשבת הבנים
  

שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין, אמר בתום הפגישה: "מה שמזכ"ל האו"ם אמר זה שהוא רואה בנושא של החיילים עניין הומניטרי וזה מחזק אותנו מאוד. ממשלת ישראל צריכה להגדיר את הנושא הזה כסוגיה הומניטרית כנגד כל הסוגיות ההומניטריות האחרות".  

אילן מנגיסטו, אחיו של אברה מחוץ ללשכת ראש הממשלה  (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
אילן מנגיסטו, אחיו של אברה מחוץ ללשכת ראש הממשלה (צילום: אלי מנדלבאום)

משפחות שאול וגולדין בקרב על השבת הבנים (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
משפחות שאול וגולדין בקרב על השבת הבנים(צילום: אלי מנדלבאום)
 

אילן מנגיסטו, אחיו של אברה מנגיסטו, סיפר אף הוא על הפגישה של המשפחות עם מזכ"ל האו"ם שארכה כרבע שעה: "נפגשתי עם ראש הממשלה, מזכ"ל האו"ם ושאר המשפחות. החלטתי לא להביא את ההורים לשיחה כי הבנתי שאין כל חדש. אנחנו ממשיכים את המאבק ההומניטרי להחזיר את אח שלי. לא ייתכן שנותנים פרס לעזה כשאח שלי שם. אני רוצה לפנות לחברי הקבינט: תקפיאו את ההסכם עד שתוסדר החזרת הבנים. כולנו מאוחדים למטרה אחת ושותפים לאותו כאב, כל משפחה בוחרת את הדרך שלה".

 

עוד סיפר: "ראש הממשלה הסביר ונתן נימוקים שאני לא יכול לפרט. אנחנו עדיין חושבים שיש התעלמות מוחלטת מהבנים. אסור להפקיר אזרחים. אל תתנו יד להסכם. מזכ"ל האו"ם אמר שיעשה כל שביכולתו לעזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
זעקת המשפחות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים