שתף קטע נבחר

הפרס בוטל בגלל טענות על הטרדה - אבל יצחק לאור יקבל פיצוי

לפני כשנתיים החליטו במפעל הפיס לבטל את הענקת פרס לנדאו למשורר יצחק לאור, בעקבות טענות שעלו על הטרדה מינית מצידו. בהליך הבוררות נקבע כי יפוצה ב-40 אלף שקלים

מפעל הפיס יפצה את יצחק לאור ב-40 אלף שקלים, במסגרת הליך גישור - זאת בעקבות ביטול הענקת פרס לנדאו לשנת 2013 למשורר, על רקע הטענות שעלו לפיהן הטריד מינית.

 

לאור. יפוצה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
לאור. יפוצה(צילום: עופר עמרם)

לפני כשנתיים החליט דירקטוריון קרן לנדאו לבטל את זכייתו של לאור בפרס המוענק מטעם מפעל הפיס לאמנויות ומדעים בעקבות הלחץ הציבורי. הפרס עמד אז על סכום של 100 אלף שקלים. לאחר בוררות שנערכה בין הצדדים נעתרו בהנהלת מפעל הפיס לטענותיו של לאור וישלמו לו את הסכום המופחת כפיצוי.

 

הסטטוס שפרסמה גילית חומסקי לאחר ההודעה על זכיית לאור ()
הסטטוס שפרסמה גילית חומסקי לאחר ההודעה על זכיית לאור

הלחץ הציבורי התעורר בעקבות טענות על מעשים מיניים לא ראויים, שלא הבשילו לחקירה פלילית. על רקע הדברים התפטרה גילית חומסקי מוועדת הפרס. היא טענה כי התנגדה להחלטה להעניק את הפרס ללאור וכי זו נכפתה עליה.

 

לאחר שהתקבלה ההחלטה להעניק ללאור את הפרס, קמה מחאה ברשת ובסופו של דבר דירקטוריון קרן לנדאו חזר בו - למרות שמעולם לא הוגשה תלונה נגדו.

 

מקרן לנדאו נמסר: "הצדדים פנו בהמלצת בית המשפט להליך גישור אשר התקיים בפני המגשר, עוה"ד עמוס גבריאלי. בסיום ההליך נותרה על כנה החלטת דירקטוריון קרן לנדאו שלא להעניק למר לאור את פרס לנדאו בתחום השירה לשנת 2014 וכן שלא נפל פגם בהליך קבלת ההחלטה לשלול את הפרס ממר לאור. הסכום שניתן למר לאור במסגרת הגישור נועד לסייע בידיו לשאת בהוצאות המשפטיות."

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים