שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

כיתת הכוננות חיסלה את המחבל: "נכנסנו לחדר של הלל וירינו בו"

קב"ט קריית ארבע סיפר כי המחבל בן ה-17 טיפס מעל הגדר, הסמוכה מאוד לבית משפחת אריאל. אביה של אריאל פרץ לבית עם שניים מחברי כיתת הכוננות, והם "ראו שהמחבל קופץ ליד המיטה, ירו בו וחיסלו אותו"

 

 

אביה של הלל אריאל ושניים מחברי כיתת הכוננות היו אלה שחיסלו את המחבל מוחמד טראיירה, שרצח הבוקר (ה') את הנערה בת ה-13 במיטתה. "הם נכנסו לחדרר של הלל, ראו שהמחבל קופץ ליד המיטה, ירו בו וחיסלו אותו", שחזר אייל גלמן, קב"ט קריית ארבע את הפיגוע הרצחני שאותה ביצע מוחמד טראיירה, בן 17 מהעיירה הסמוכה בני נעים.  

 

"אחרי שקיבלנו התראה על חדירה בגדר אנחנו מתחילים לרוץ לפה יחד עם כוחות צה"ל וכיתות הכוננות", תיאר גלמן. "אנחנו מגיעים מאוד מהר, סוגרים על המרחב הגדול שנמצא בין הגדר לבית. בשלב הזה מגיעים אליי חברים של כיתת הכוננות ומתחילים לסגור על הבית".

 

הוא סיפר כי שניים מחברי כיתת הכוננות - שוקי וחנוך - ביחד עם עמיחי אריאל, אביה של הלל, "נכנסים לבית ולחדר של הלל ומזהים את המחבל שתוקף את שוקי. הם יורים בו ומחסלים אותו. אני נכנס פנימה. באותו חדר אנחנו מוצאים את הלל כשהיא דקורה ומוצאים את שוקי פצוע. אז מתחילים פעולות החייאה בהלל ובמקביל ניסיונות לעצירת הדימום של שוקי ומפנים אותם לבתי החולים".

  

לדברי הקב"ט, המקום בגדר ההיקפית שממנו חדר המחבל קרוב מאוד לבית משפחת אריאל: "אפשר להגיע לבית תוך דקה". לדבריו, המחבל טיפס מעל הגדר: "היישוב מתעסק ברצינות בהגנה. לפה קשה יותר להיכנס מאשר לשרונה".

 

 

החדר שבו נרצחה הלל אריאל (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
החדר שבו נרצחה הלל אריאל(צילום: דובר צה"ל)

המחבל מוחמד טראיירה ()
המחבל מוחמד טראיירה

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

 

מוקדם יותר נערך צה"ל לביצוע כתר מלא על העיירה בני נעים, אחת הגדולות באזור חברון, שבה התגורר המחבל. מצה"ל נמסר כי הכוחות פעלו כבר הבוקר בעיירה ונכנסו לבית המחבל לצורכי תחקור.

 

הלל הותירה אחריה שתי אחיות - שירה (10) וכנה (4.5). היא למדה בכיתה ח' בחטיבת הביניים בקריית ארבע. אביה עמיחי לימד בישיבה התיכונית ביישוב ובעל כרם סמוך לביתו. האם רינה, פעילה ומדריכה בארגון "נשים למען הר הבית - נשות המקדש", אמרה אחרי קבלת ההודעה: "הבת שלי ישנה, שלווה, רגועה, ילדה שמחה. בא מחבל מרצח במיטה שלה,

בתוך קריית ארבע, רצח אותה. אנחנו צריכים את העזרה שלכם, לבוא ולתמוך".

 

האב עמיחי הוסיף: "ילדה מדהימה. הבוקר היינו אמורים לעבוד ביחד ביקב ולמלא בקבוקים ביין. היא לא פחדה מאף אחד. אף אחד לא תיאר לעצמו שאחד ממיליארד וחצי מוסלמים יעשה את זה. ילדה שלא עשתה כלום לאף אחד".

 

מיכל שראל, שכנה של המשפחה ואמו של בניה שראל ז"ל שנהרג בצוק איתן, סיפרה: "עמיחי ורינה הם זוג יקר ביותר, אוהבי אדם ותורה וארץ ישראל. הם הקימו בית לתפארת. קשה לי לדבר על הלל בלשון עבר. רק אתמול היא רקדה במופע גדול והערב הייתה אמורה להיות במסיבת פיג'מות. ילדה מקסימה וברוכת כישרונות".

 

אורי אריאל, בן דודו של אביה של הלל, אמר: "מציאות ההסתה של אבו מאזן מביאה לידי רציחת יהודים. הנקמות הן ל-ה'. הנקמה שלנו היא בניית הארץ ואנחנו נעשה מאמץ לבנות את כל ארץ ישראל. אין מי שיכול לגרש אותנו. בין הירדן לים יש מדינה אחת, מדינת ישראל היא הריבונית פה. אנחנו ממשיכים בדרך. עמיחי בן דודי תמיד היה חלוץ. עמיחי ואשתו רינה נטעו פה את ביתם וימשיכו לעשות התיישבות. אנחנו נעשה שהמנגינה הזאת לא תיפסק לעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: TPS
בית משפחת אריאל אחרי הפיגוע
צילום: TPS
מומלצים