שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

אמה של הלל מיררה בבכי בהלוויה: "להתראות נסיכה שלי"

מאות הגיעו לבית העלמין העתיק בחברון כדי ללוות למנוחות את הנערה הלל אריאל, שנרצחה במיטתה בפיגוע הדקירה בביתה בקריית ארבע. אמה רינה ספדה: 13 שנים חיכיתי לך ומאז היה אור בחיי". השר בנט: "היית צריכה עכשיו להכין ריקוד ובמקום עם שלם בוכה". מורתה של הלל לריקוד: "עכשיו נהנים שם למעלה מצעדי הריקוד הקלילים שלך"

 

"להתראות נסיכה שלי". האם רינה רוכנת על גופת בתה הלל (צילום: הלל מאירTPS) (צילום: הלל מאירTPS)
"להתראות נסיכה שלי". האם רינה רוכנת על גופת בתה הלל(צילום: הלל מאירTPS)

הלל אריאל בת ה-13 שנדקרה למוות היום (ה') בביתה בקריית ארבע על ידי מחבל פלסטיני בן 17, הובאה למנוחות בבית העלמין העתיק בחברון. מאות הגיעו להלוויה שהחלה בפתח הישיבה בקריית ארבע. השרים נפתלי בנט, אורי אריאל וזאב אלקין השתתפו בהלוויה. האם רינה מיררה בבכי בהלוויה: "להתראות נסיכה שלי".

 

בדברי ההספד לבתה אמרה האם כי "מה המילים שאפשר להספיד פרח, נשמה טהורה? ילדה עם עוצמה. החטא היחיד שלך שהיית כמעט מושלמת. לפני 13 שנים וחצי, אחרי הרבה אתגרים וניסיונות, זכיתי ללדת אותך. מאז היה אור בחיי, היה לך כתר של אור, הפכת אותי לאימא. זכיתי הללי, 13 שנים וחצי אבא נתת לי פיקדון, ואני מחזירה לך את הפיקדון באהבה ואמונה".

 

עוד אמרה האם רינה: "בתוך הלב הכואב שלי אני פונה אלייך האימא המוסלמית ששלחת את הבן שלך לדקור. ערבים-מוסלמים, חינכתם לשנאה, תעשו בדק בית. כל האיסלאם לא ינצח, ואני פה אומרת הללי – להתראות מתוקה. קחי חיבוק אחרון של אימא".

 

השר אורי אריאל, בן דודו של אבי המנוחה, אמר: "זו לא יכולה להיות רק דרשה, זאת הנחיה, זאת מצווה, ואני עומד פה ואומר לך הלל ואומר לכם משפחת אריאל - נשבענו היום לבנות עוד יותר את ארץ ישראל. תמיד צריך לבנות את ארץ ישראל, לטעת, לשבת איתה, והיום עוד יותר. אדוני ראש הממשלה, הר הבית בידינו, ואתה אחראי לתת לזה את הביטוי המעשי. אנחנו קוראים לך: שים את כל הריבונות של מדינת ישראל בכל חלקי ארצנו, מהנהר ועד הים - ריבונות של עם אחד. בעזרת השם נבנה בקריית ארבע עוד אלפי יחידות דיור".

 (צילום: הלל מאיר / TPS) (צילום: הלל מאיר / TPS)
(צילום: הלל מאיר / TPS)

 (צילום: הלל מאיר / TPS) (צילום: הלל מאיר / TPS)
(צילום: הלל מאיר / TPS)

 

הלל אריאל ז"ל ()
הלל אריאל ז"ל

השר נפתלי בנט ספד אף הוא לנרצחת. "הלל, לא היית צריכה להיות כאן היום, היית צריכה להיות עם החברות, מכינה ריקוד או בהתנדבות או סתם בכיף בחדר שלך נהנית בחופש הגדול. במקום זה החברות שלך כאן איתך, ואימא רינה ואבא עמיחי ושירה וכנה ואחים ועם שלם שמחבק אותך ובוכה. כל העם. מתיישבים, דתיים, חילונים וחרדים. כל העם מאוחד, כולנו כואבים".

 

בנט אמר עוד כי "הגענו לחבק אותך מאוחר מדי, רגע אחד היית שם לבדך בטוחה ושלווה במיטה שלך. אבל יש מי שהתמונה הזאת, השלווה הזאת, היופי שלך, מוציאה ממנו תאוות רצח שאנחנו פשוט לא מצליחים להבין. החינוך שקיבלנו לא יודע להכיל רצח כזה. החינוך של אויבינו מהלל אותו. באנו לכאן עם טוריות ומעדרים ופגשנו רובים וסכינים. את הלל, חוליה בשרשרת הדורות של גבורה יהודית מול שנאת יהודים".

ההורים רינה ועמיחי אריאל בהלוויה (צילום: הלל מאירTPS) (צילום: הלל מאירTPS)
ההורים רינה ועמיחי אריאל בהלוויה(צילום: הלל מאירTPS)

"עם שלם מחבק אותך ובוכה". השר בנט בהלוויה (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
"עם שלם מחבק אותך ובוכה". השר בנט בהלוויה(צילום: הלל מאיר/TPS)

 (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
(צילום: הלל מאיר/TPS)

מאות בני אדם בהלוויה (צילום: הלל מאירTPS) (צילום: הלל מאירTPS)
מאות בני אדם בהלוויה(צילום: הלל מאירTPS)

 (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
(צילום: הלל מאיר/TPS)

מלאכי לוינגר, ראש מועצת קריית ארבע-חברון, אמר בהלוויה: "הלל נרצחה רק בגלל היותה יהודייה. בחודשים האחרונים איבדנו שישה מתושבי היישוב. מהגבעה שאתם רואים מאחורינו, משם הגיע הרוצח. שם נבנה יחידות דיור. משפחת אריאל – לא תהיו בקצה, אתם תהיו במרכז היישוב".

 

ח"כ יהודה גליק מירר בבכי. "רינה ועמיחי, אין אדם בעולם שיכול לראות חדר שינה של ילדה, מזרן מלא בדם, שלבו לא זועק. ריבונו של עולם! די לאבות ואימהות שקוברים את ילדיהם, די לבעלים שקוברים נשותיהם. הלל, אתמול בלילה רקדת, שימחת, יצאת במחולות לריבונו של עולם. היום חלאת אדם שוחט אותך בלי רחמים. מי זאת החברה שמגדלת מפלצות כאלה?".

"אנחנו רוקדים שנים בצל טרור". אסתר מרום, מורתה של אריאל לריקוד ()
"אנחנו רוקדים שנים בצל טרור". אסתר מרום, מורתה של אריאל לריקוד

 אסתר מרום, המורה של הלל לריקוד, אמרה בהלוויה: "הלל, אצילית ומלאת עוצמה, מבט חודר ועמוק ושקט. כמו ציפור לבנה רקדת אתמול את ריקוד חייך מול מאות צופות שבבאו לחוות חוויה נשית מרגשת. הבטתי בך ונפעמתי מהכוח שלך להקרין כל כך הרבה אור בלי הרבה מילים, רק באמצעות הריקוד".

 

המורה לריקוד אמרה עוד כי "בזמן הדקירה אימא שלך שלא ידעה דבר שלחה לי הודעה כל כך ארוכה ומפרגנת: 'אין ספק שהיא מתקדמת וזה אדיר עבורה. דקה אחרי מודיעים על הפיגוע ועוד כמה דקות ואני פשוט לא מבינה איך. לצערי אנחנו שנים רוקדים בצל טרור ושוב הוא דופק בדלת ללא הזמנה. תמיד מצאנו בריקוד נחמה. נשבעת שלך שלא נפסיק לרקוד. נבכה ונרקוד, יבוא הזמן וגם נשמח ונרקוד".

 

נתניהו: "זאת הבת שלכם"

במקביל להלוויה דיבר ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס מסדר כנפיים של חיל האוויר בחצרים. "אנחנו בחצרים אך לבנו בקריית ארבע", אמר נתניהו. "בדקות הללו בחברון אנו מביאים לקבורה את הלל יפה אריאל. ילדה יפהפייה. תמימת דרך שנרצחה במיטתה באכזריות נוראה בידי מחבל נתעב. שטוף שנאה והסתה. קשה לראות את תמונות החדר שלה. כולו מוצף דם. הרצפה. המיטה. הבגדים. מחזה קורע לב. אני אומר לכל האנשים בארץ וגם בחו"ל זאת הבת שלכם. זאת הנכדה שלכם".

 

נתניהו אמר עוד כי "מעשה הזוועה הזה ממחיש לנו שוב מול מי ומול מה אנו עומדים. עם ישראל כולו מחבק את המשפחה ביגונה העמוק. צה"ל פועל מול גורמי הטרור וההסתה. אנחנו נלחמים במפגעים. במשלחים. במסיתים. העם כולו מלוכד אל מול המרצחים ואומר להם לא תשיגו את מטרתכם. אתם רוצים לעקור נטוע ואנחנו נעמיק שורש בארצנו".

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס אף הוא בטקס לפיגוע הרצחני. "אני רוצה להביע את הכאב העצום על הרצח האכזרי של הלל יפה. ילדה תמימה וזכה שנרצחה הבוקר בדם קר בעודה ישנה במיטתה. בשם העם בישראל, אני שולח תנחומים למשפחה בשעה הקשה הזאת ומחזק את תושבי קריית ארבע כולם. הטרור הזה של נוער מוסת המתחנך על עלילות דם מפי מנהיגיו באין מפריע - חייב להיפסק. אנו נילחם בו עד חורמה, בתקיפות, ללא פשרות. נעקור את המפגעים וגם את שולחיהם. אנחנו נתעקש להמשיך ולבנות כאן את חיינו, בלא מורא, בלא פחד, מתוך מחויבות מתמשכת לביצורו של ביתנו הלאומי, ביצורה של מדינת ישראל".

 

"הבת שלי ישנה, שלווה, רגועה, ילדה שמחה. בא מחבל מרצח במיטה שלה, בתוך קריית ארבע, רצח אותה". סיפרה מוקדם יותר היום בדמעות האם רינה. הלל הותירה אחריה שתי אחיות - שירה (10) וכנה (4.5). היא למדה בכיתה ח' בחטיבת הביניים בקריית ארבע. אביה עמיחי לימד בישיבה התיכונית ביישוב והוא בעל כרם סמוך לביתו.

 

האם רינה מתקשה לעכל (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
האם רינה מתקשה לעכל(צילום: יואב דודקביץ')

 (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
(צילום: יואב דודקביץ')

החדר שבו נרצחה הלל (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
החדר שבו נרצחה הלל(צילום: יואב דודקביץ')

האם רינה, פעילה ומדריכה בארגון "נשים למען הר הבית - נשות המקדש", הוסיפה אחרי קבלת ההודעה בבית החולים שערי צדק: "אני אמא, אני קטונתי, אני לא אומרת כלום. אני רק מבקשת שכל אחד יתבונן בכאב. תבואו לנחם, תבואו לחזק, תבואו להראות שקריית ארבע שלנו, שזה מקום שאפשר לחיות בו".

 

האב עמיחי הוסיף: "ילדה מדהימה. הבוקר היינו אמורים לעבוד ביחד ביקב ולמלא בקבוקים ביין. היא לא פחדה מאף אחד. אף אחד לא תיאר לעצמו שאחד ממיליארד וחצי מוסלמים יעשה את זה. ילדה שלא עשתה כלום לאף אחד".

 

אחותה של האם רינה, יעל קביליו, פנתה לראש הממשלה אחרי הפיגוע: "יש לי הרבה דברים לומר לראש הממשלה שכדאי שיתעשת. הבית בוער. היום זה הבית הזה, מחר זה עוד בית. קח את הדברים לידיים ותתעשת".

 

במהלך האירוע נפצע בינוני עד קשה יהושע גלבוע, חבר בכיתת הכוננות. שולמית גלבוע, אשתו של הפצוע ומתנדבת מד"א, הצטרפה לאמבולנס שפינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, וסייעה בטיפול הרפואי בבעלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים