שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

הריקוד האחרון של הלל: "עולה למעלה בצעדים האציליים שלך"

רק אתמול השתתפה הלל יפה אריאל במופע ריקוד גדול בירושלים. היום היא נרצחה בידי מחבל פלסטיני בן 17 בעת שישנה בביתה בקריית ארבע: "הופעת מול מאות, זאת החוויה שאחריה נגדעו לך החיים", ספדה לה מנהלת להקת הריקוד

 

הריקוד האחרון של הלל (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול) (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
הריקוד האחרון של הלל(צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
"כמו כלה. אצילית, שקטה ומלאת עוצמה. את בטח עולה למעלה בצעדי הריקוד המדהימים והאציליים שכל כך אפיינו אותך. לא נשכח אותך לעולם". כך ספדה היום (ה') אסתר מירום, מנהלת להקת הריקוד שבה רקדה הלל יפה אריאל בת ה-13 שנרצחה בידי מחבל פלסטיני בן 17 בעת שישנה במיטתה בביתה בקריית ארבע.

 

הלל הותירה אחריה שתי אחיות - שירה (10) וכנה (4.5). היא למדה בכיתה ח' בחטיבת הביניים בקריית ארבע. אביה עמיחי לימד בישיבה התיכונית ביישוב ובעל כרם סמוך לביתו. הלווייתה תצא ב-18:00 מבית המשפחה לבית העלמין בחברון.

 (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול) (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
(צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)

 (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול) (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
(צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)

הפוסט של מנהלת הלהקה ()
הפוסט של מנהלת הלהקה

אתמול בלילה נערך מופע גדול בירושלים שבו השתתפו כ-150 בנות, בהן הלל. "היא רקדנית מדהימה, רוקדת איתנו כבר חמש שנים בלהקות שלנו", מספרת מירום, מנהלת "הריקוד – המרכז לאומנויות המחול ותנועה". "אצלנו הריקוד הוא כמו משפחה, והכרתי את הלל טוב. היא ילדה אצילית ומלאה בעוצמה, פחות מדברת ובעיקר רוקדת, ילדה נדירה, והאבידה כואבת לנו מאוד".

 

בעמוד הפייסבוק שלה כתבה מירום: "רקדת אתמול במופע ענק בירושלים מול מאות נשים. זאת החוויה שאחריה נגדעו לך החיים. איך אפשר להמשיך? חלק כל כך חשוב מאיתנו הלך ללא הודעה מוקדמת בכזאת אכזריות". 

 

מיכל שראל, שכנה של המשפחה ואמו של בניה שראל ז"ל שנהרג בצוק איתן, סיפרה: "עמיחי ורינה הם זוג יקר ביותר, אוהבי אדם ותורה וארץ ישראל. הם הקימו בית לתפארת. קשה לי לדבר על הלל בלשון עבר. רק אתמול היא רקדה במופע גדול והערב הייתה אמורה להיות במסיבת פיג'מות. ילדה מקסימה וברוכת כישרונות".

 

האם רינה, פעילה ומדריכה בארגון "נשים למען הר הבית - נשות המקדש", הוסיפה אחרי קבלת ההודעה בבית החולים שערי צדק: "אני אמא, אני קטונתי, אני לא אומרת כלום. אני רק מבקשת שכל אחד יתבונן בכאב. תבואו לנחם, תבואו לחזק, תבואו להראות שקריית ארבע שלנו, שזה מקום שאפשר לחיות בו".

 

 

הלל ואמה רינה ()
הלל ואמה רינה
החדר שבו הלל נרצחה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
החדר שבו הלל נרצחה(צילום: דובר צה"ל)

המחבל בן ה-17 מוחמד טראיירה ()
המחבל בן ה-17 מוחמד טראיירה

ההורים, עמיחי ורינה אריאל (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ההורים, עמיחי ורינה אריאל(צילום: אוהד צויגנברג)

האימא רינה בעת שהגיע לבית אחרי הפיגוע (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
האימא רינה בעת שהגיע לבית אחרי הפיגוע(צילום: אוהד צויגנברג)

האב עמיחי הוסיף: "ילדה מדהימה. הבוקר היינו אמורים לעבוד ביחד ביקב ולמלא בקבוקים ביין. היא לא פחדה מאף אחד. אף אחד לא תיאר לעצמו שאחד ממיליארד וחצי מוסלמים יעשה את זה. ילדה שלא עשתה כלום לאף אחד".

 

אחותה של האם רינה, יעל קביליו, פנתה לראש הממשלה אחרי הפיגוע: "יש לי הרבה דברים לומר לראש הממשלה שכדאי שיתעשת. הבית בוער. היום זה הבית הזה, מחר זה עוד בית. קח את הדברים לידיים ותתעשת".

 

המחבל מוחמד טראיירה, בן 17 מהעיירה בני נעים שליד קריית ארבע, חצה בסביבות 9:00 את גדר היישוב, חדר לבית משפחת אריאל ורצח בדקירות רבות את הלל במיטתה. חברי כיתת הכוננות של קריית ארבע פרצו לבית וחיסלו את המחבל. אחד מהם, בן 31, נפצע מהירי באורח בינוני עד קשה. המחבל הוא קרוב משפחה של מחבל שביצע פיגוע דריסה בכניסה לקריית ארבע במרס האחרון ונורה למוות.

 

צה"ל נערך לביצוע כתר מלא על העיירה בני נעים, אחת הגדולות באזור חברון. מצה"ל נמסר כי הכוחות פעלו כבר הבוקר בעיירה ונכנסו לבית המחבל לצורכי תחקור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול
הלל בריקוד האחרון
צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול
מומלצים