שתף קטע נבחר

היסטוריה בארה"ב: הצבא נפתח לטרנסג'נדרים

עד כה נאלצו מי שמזהים עצמם כטרנסג'נדרים להישאר בארון כדי להימנע מהדחה, אבל הודעת שר ההגנה הערב מסירה את האיום הזה מעליהם

הפנטגון הודיע הערב (יום ה') רשמית כי הוא מסיר לחלוטין את המגבלות על שירות טרנסג'נדרים בצבא האמריקני, ויאפשר מעתה לטרנסג'נדרים לשרת מבלי שיצטרכו להסתיר את זהותם המינית ואת מגדרם.

 

שר ההגנה אש קרטר אמר בהודעה על שינוי המדיניות כי זהו הדבר הנכון לעשות. לדבריו מה שצריך להיות חשוב הוא יכולותיו ואיכויותיו של האדם ושום דבר אחר לא צריך למנוע ממנו לשרת בצבא ארה"ב.

שר ההגנה האמריקני מכריז על השינוי, הערב (צילום: AP) (צילום: AP)
שר ההגנה האמריקני מכריז על השינוי, הערב(צילום: AP)

הודעת קרטר באה למרות החשש שהביעו מפקדים בכירים בצבא ארה"ב, שמשרד ההגנה מתקדם מהר מדי בשינוי המדיניות ושצריך זמן רב יותר כדי לגבש את השינויים.

 

האיסור על שירות טרנסג'נדרים היה עד עתה אחד האיסורים האחרונים על שירות בצבא האמריקני. שירות של הומואים ולסביות בצבא הותר ב-2011 בתום מאבק ארוך.

 

השינוי במדיניות כלפי טרנסג'נדרים יתפרש על פני שנה, אבל החל מ-1 באוקטובר חיילים טרנסג'נדרים צריכים להיות זכאים לטיפול רפואי ולהתחיל לשנות באופן רשמי את המגדר שלהם במערכת של הפנטגון.

מפקדים בכירים התנגדו: "הצבא עוד לא מוכן" (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
מפקדים בכירים התנגדו: "הצבא עוד לא מוכן"(צילום: shutterstock)

ב"ניו יורק טיימס" ציינו הערב כי הסרת האיסור על שירות של טרנסג'נדרים מחוץ לארון בצבא מביאה לשיא חדש את השינוי שמביא שר ההגנה קרטר למערכת הצבאית,

שינוי שהתבטא גם בקידום משמעותי של נשים ושל הומואים ולסביות שבעבר דוכאו.

 

בתוך כך, צוות מומחים פרסם היום דו"ח שלפיו כ-1.4 מיליון בגירים בארה"ב מגדירים עצמם טרנסג'נדרים – פי שניים מההערכה לפני כעשור. לפי הדו"ח הזה 0.6% מהבגירים בארה"ב הם טרנסג'נדרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
1.4 מיליון טרסנג'נדרים בארה"ב
צילום: shutterstock
מומלצים