שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

ראשי מועצות מהימין תוקפים את הממשלה

יוסי דגן מתח ביקורת על ראש הממשלה נתניהו אחרי הפיגוע בקריית ארבע: "שעות לאחר הפיגוע בתל אביב כינס נתניהו את הקבינט וקיבל החלטות, אבל כשילדה בת 13 נרצחתה במיטתה, לא מוצאים לנכון לכנס את הקבינט", אמר דגן. ראש מועצת יש"ע: לאשר שכונה חדשה בקריית ארבע

 

הביקורת שמגיעה מימין: בעקבות הפיגוע הרצחני הבוקר (ה') בקריית ארבע שבו נדקרה למוות הנערה הלל אריאל ז"ל דורש ראש מועצת שומרון יוסי דגן מלשכת ראש הממשלה לכנס מיד את הקבינט ולקבל החלטות אופרטיביות להגנה על היישובים ולחיזוק ההרתעה.

 

"מאוד לא ברור מדוע שעות ספורות לאחר הפיגוע בתל אביב מצא ראש הממשלה לנכון לכנס את הקבינט ולהגיע להחלטות אופרטיביות, אך כשילדה בת 13 נרצחת למוות במיטתה בקריית ארבע וכשאזרחים נפצעים קשה בנתניה, עולם כמנהגו נוהג והממשלה לא מוצאת לנכון לכנס את הקבינט".

יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה וראש מועצת שומרון אבי דגן (  צילום: בן קלמר, עמית שבאי) (  צילום: בן קלמר, עמית שבאי)
יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה וראש מועצת שומרון אבי דגן( צילום: בן קלמר, עמית שבאי)

דגן הדגיש כי "אנחנו דורשים כינוס מיידי של הקבינט וקבלת החלטות אופרטיביות, בהן חיזוק מרכיבי ההגנה על הישובים שברור שהם חשופים מתמיד והגברה משמעותית של ההרתעה מול המחבלים ומול המערכת התומכת בהם מסביב".

אמה של הלל ממררת בבכי (צילום: הלל מאירTPS) (צילום: הלל מאירTPS)
אמה של הלל ממררת בבכי(צילום: הלל מאירTPS)

הריקוד האחרון של הלל (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול) (צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)
הריקוד האחרון של הלל(צילום: עמיחי מעטוף, באדיבות סטודיו הריקוד - מרכז למחול)

בנוגע להסכם הפיוס עם טורקיה אמר דגן: "אם זמן כל-כך קצר אחרי הסכם, שבמסגרתו ממשלת ישראל משלמת פיצויי עתק למחבלים מהמרמרה מתחדש גל הטרור, ברור שהממשלה צריכה לעשות חישוב מסלול מחדש ובמקום להיכנע לטרור להילחם בו בכל הכוח כמו כל מדינה עם כבוד עצמי ויכולות כמו שלנו".

 

גם יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה תקף בחריפות את התנהלות הממשלה ודרש לאשר באופן מיידי בנייה של שכונה חדשה בקריית ארבע.

 

תגובת מועצת יש"ע על הפיגוע בקרית ארבע בו נרצחה הלל אריאל הי"ד: אנו דורשים לאשר מיידית שכונה חדשה בקריית ארבע. "הפיגוע הנורא היום הוא הפיגוע השני שמתרחש בקריית ארבע תוך פחות משבוע. ממשלת ישראל חייבת לקבל החלטה על פעילות לטיהור הטרור וקיני המחבלים במרחב חברון שממשיך לשלח מפגעים רצחניים. יש לפעול נגדם בצורה נחושה ומיידית תוך טיפול בסביבה התומכת בטרור ובהסתה".

 

עוד אמר רואה: "המשך דיאלוג והתעלמות ממסיתים שקוראים לרצח פוגעים בסיכויים להגיע לשקט ולשלום באזור. טיפול בטרור חייב לבוא יחד עם נחישות התיישבותית ברוח הציונות, ולכן אנו דורשים ממשרד הביטחון לאשר מיידית את השכונה החדשה בקריית ארבע שממתינה לאישור זמן רב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בן קלמר, עמית שבאי
אבי רואה ויוסי דגן
צילום: בן קלמר, עמית שבאי
מומלצים