שתף קטע נבחר

צילום: הצלה יו"ש

טראמפ: "הפיגוע ברברי, הפלסטינים מטיפים לשנאה"

המועמד לנשיאות ארה"ב תוקף במילים חריפות את הרשות הפלסטינית בעקבות פיגוע הירי שבו נרצח מיכאל (מיכי) מרק ורצח הנערה הלל יפה אריאל ע"י מחבל אתמול: "ההסתה והאדרת הטרור חייבות להיפסק. אובמה צריך להכיר בכל פיגוע, לגנות אותו ולהתייצב לצד בני בריתנו בישראל"

המועמד לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ פרסם אחר הצהריים (יום ו') גינוי חריף לפיגוע שבו נרצחה אתמול בשנתה הנערה הלל יפה אריאל בקריית-ארבע, ותקף את ההנהגה הפלסטינית על המשך ההסתה נגד ישראל. אחר כך פרסם גינוי חריף גם לפיגוע הירי הקטלני בדרום הר חברון שבו נרצח אחר הצהריים מיכאל (מיכי) מרק ובני משפחתו נפצעו, והוא קרא לאובמה להכיר בכך שמדובר בטרור ולגנותו.

הגינוי של טראמפ ()
הגינוי של טראמפ

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

"אני מזועזע מהרצח המחריד של הלל יפה אריאל בת ה-13, שהותקפה על-ידי טרוריסט פלסטיני בעודה ישנה בחדרה", כתב טראמפ בעמוד הפייסבוק שלו. "אני שולח את תנחומיי העמוקים ביותר למשפחת אריאל".

 

טראמפ תקף במילים קשות את התנהלות הרשות הפלסטינית: "ההסתה המתמשכת וההטפה לשנאה מצד ההנהגה הפלסטינית, כמו גם ההאדרה של הטרור, חייבת להיפסק מיד. אני קורא להנהגת הרשות הפלסטינית לגנות את הרצח הזה ולנקוט צעדים קונקרטיים להפסקת ההתנהגות הברברית הזאת".

 

הלל יפה אריאל נרצחה כשישנה במיטתה בקריית-ארבע. מחבל פלסטיני בן 17 קפץ מעל הגדר, חדר לקריית ארבע, רצח את הנערה בשנתה ואז התבצר בבית ותקף את כוחות ההצלה שבאו למקום. הם חיסלו אותו. היא הייתה גם אזרחית אמריקנית.

זירת הפיגוע המחריד בקריית-ארבע (צילום: יואב דודקביץ', דובר צה"ל) (צילום: יואב דודקביץ', דובר צה
זירת הפיגוע המחריד בקריית-ארבע(צילום: יואב דודקביץ', דובר צה"ל)

שעה קלה אחרי הודעתו על רצח הלל אריאל כתב טראמפ: "והנה עוד מתקפת טרור היום בישראל – אב, שנורה על-ידי טרוריסטים פלסטינים, נרצח בעודו נוהג במכוניתו, וילדיו נפצעו קשה. אני מגנה את התקפת הטרור הזו וקורא להנהגה הפלסטינית לשים סוף מוחלט להתנהגות הברברית הזו. אני קורא גם לנשיא אובמה להכיר בכל התקפתה טרור נגד בני הברית שלנו בישראל ולגנות כל התקפה כזו. זה לא יכול להפוך ל'דבר הנורמלי' החדש. זה חייב להיפסק!".

 

המאבק בטרור הוא אחד הנושאים המרכזיים שבהם עוסק טראמפ במרוץ שלו לבית הלבן, ובחודשים האחרונים הוא ספג ביקורת על הצהרותיו הרבות נגד מוסלמים והאיום

הנשקף מהם למערב. לאורך הקמפיין הוא האשים את אובמה כי הוא אינו מתייצב באופן נחרץ מספיק לצד ישראל והדגיש כי היא בת הברית החשובה ביותר של ארה"ב במזרח התיכון, וכי ארה"ב צריכה להיות לצדה ב-100%. מאידך אמר שכנשיא ישתדל לבוא למשא ומתן בין ישראל לפלסטינים מבלי שייתפש כמתווך לא ניטרלי מספיק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים