שתף קטע נבחר

ה-FBI תשאל את קלינטון על פרשת המיילים

במטה הבחירות של המועמדת הדמוקרטית מסרו כי סוכנים פדרליים תשאלו אותה על השימוש במייל הפרטי שלה כשהייתה מזכירת מדינה. השבוע נפגש הבעל ביל עם התובעת הכללית לורטה לינץ', שאמורה להכריע אם קלינטון תועמד לדין

ה-FBI ערך היום (שבת) תשאול להילרי קלינטון על השימוש במייל הפרטי שלה כשהייתה מזכירת מדינה, פרשה שמלווה אותה במהלך המרוץ לנשיאות.

 

דובר הקמפיין שלה, ניק מריל, אמר כי קלינטון התראיינה מרצונה לסוכנים פדרליים במטה בוושינגטון. התשאול נמשך כשלוש וחצי שעות. "היא מרוצה מכך שהייתה לה הזדמנות לסייע למשרד המשפטים לסיים את הבדיקה", אמר מריל. "מתוך כבוד להליך החקירה היא לא תגיב מעתה על התשאול שלה".

התשאול מעיד על סוף הפרשה? קלינטון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התשאול מעיד על סוף הפרשה? קלינטון(צילום: AFP)
 

התשאול של ה-FBI לא נחשב להפתעה ולא רומז על כך שקלינטון, או אדם אחר, צפויים לעמוד לדין על הפרשה שבמסגרתה שלחה קלינטון מיילים מסווגים מהחשבון האישי שלה. ייתכן שהתשאול הוא סימן לכך שהחקירה של משרד המשפטים, שנמשכת כבר שנה, תסתיים בקרוב. לאחרונה תשאלה הבולשת הפדרלית כמה מעוזריה של קלינטון בתקופה שהייתה מזכירת מדינה.

 

לפני התשאול: ביל נפגש עם התובעת הכללית

התשאול של קלינטון נערך לאחר שנחשף שהתובעת הכללית, לורטה לינץ', נפגשה השבוע עם ביל קלינטון בשדה תעופה באריזונה. בעקבות הסערה שהתעוררה מהמפגש אמרה לינץ' כי הפגישה עם ביל הייתה מקרית והבטיחה לכבד את החלטת ה-FBI והתביעה בנוגע לשאלת העמדתה לדין של קלינטון.

 

פרשת המיילים הסודיים מלווה את קלינטון כבר יותר משנה, ומתנגדיה מקווים שהחקירות בעניינה יאלצו אותה בסופו של דבר לפרוש מהמרוץ לנשיאות. הפרשה התפוצצה כשסוכנות הידיעות AP גילתה שהיא נהגה להשתמש בעודה מכהנת כמזכירת המדינה בשרת אימייל ביתי במרתף של בית משפחתה בניו יורק. קלינטון עצמה הודתה לאחר זמן מה כי הייתה זו טעות מצדה.

 

במרס אשתקד טענו קלינטון ומחלקת המדינה כי המיילים לא כללו שום מידע הנוגע לעניינים שמוגדרים "סודיים ביותר". הם הדגישו גם כי החשבון שלה מעולם לא נפרץ.

 

בסוף חודש מאי פורסם דו"ח ביקורת פנימית של מחלקת המדינה בעקבות פרשת המיילים הסודיים של הילרי קלינטון. הדו"ח האשים אותה בהתעלמות מהנחיות שנועדו למנוע סיכונים הקשורים לביטחון מידע ברשת. בדו"ח מואשמים קלינטון ואישים קודמים שכיהנו בתפקיד מזכיר או מזכירת המדינה, בניהול לא אחראי מספיק של מידע.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים