שתף קטע נבחר

ח"כ מש"ס נגד נתניהו: "חושב שכולם מטומטמים"

לא רק הבית היהודי - גם ש"ס מבקרת את האישור לתוכנית שהוקפאה לבנות בקריית ארבע. "נתניהו יחל לבנות בהר חברון בדיוק כמו שהביא את הטנק של נעדרי סולטן יעקוב", כתב ח"כ גואטה. "הכול בלוף"

אחרי הביקורת מצד חברי הבית היהודי ובסביבת יו"ר המפלגה נפתלי בנט על מדיניות רופסת של הממשלה נגד הטרור, גוברת הבוקר (יום א') מורת הרוח בקואליציה על התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו. ח"כ יגאל גואטה מש"ס התייחס בחשבון הטוויטר שלו להחלטה לאשר בניית 42 יחידות דיור בקריית ארבע. "נתניהו יחל לבנות דיור בהר חברון בדיוק כמו שהביא את הטנק של נעדרי סולטן יעקוב, הכול בלוף", כתב.

 

גואטה כתב עוד כי "הטנק לא הטנק והדירות כבר בבנייה. חושב שכולם מטומטמים". ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן קיבלו את ההחלטה לפרסם מכרז לבניית יחידות הדיור בתגובה להירצחה של הנערה הלל אריאל ז"ל בביתה ביישוב. חברי הבית היהודי שמעו על התוכנית בצאת השבת ומיהרו לתקוף אותה.

"הטנק לא טנק והדירות כבר בבנייה". ח"כ גואטה (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
"הטנק לא טנק והדירות כבר בבנייה". ח"כ גואטה(צילום: דוברות הכנסת)

המכרז שעליו החליטו ראש הממשלה ושר הביטחון פורסם כבר לפני כשנה וחצי והוקפא עד עתה. בבית היהודי טענו כי בכל מקרה מדובר בצעד קטן ולא משמעותי לנוכח התגברות מעשי הטרור בימים האחרונים.

 

"הפעולות כרגע הן מעטות מדי ומאוחרות מדי ולא יעצרו את הטרור הוויראלי", אמרו אמש בסביבת שר החינוך בנט זמן קצר לפני כינוס ישיבת הקבינט המדיני ביטחוני. "מדובר במחזור החלטות ישנות מלפני שנה וחצי".

 

עוד תקפו בסביבת בנט וטענו למדיניות רופסת מצד הממשלה נגד גל הטרור: "ניכר שהמחבלים אינם מורתעים ואינם פוחדים מאיתנו. בעוד אנו אבלים, משפחות הרוצחים חוגגות ועתידות לקבל משכורת חודשית גדולה. יש כאן טרור ויראלי מסוג חדש הדורש פעולות חדשות. המשך בפעולות המיושנות לא יבלום את הטרור״.

 

בסביבת השר הוסיפו ואמרו כי "הגיע הזמן לשינוי כיוון רדיקלי. השר בנט לא יסתפק בתגובה רפה ומיושנת והוא יציג בקבינט את תכניתו המקיפה לבלימת גל הטרור הוויראלי".

 

גם בקרב חברי הכנסת של הבית היהודי נשמעה ביקורת דומה: "לעג לרש", כתב ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ על המכרז. "אסור בשום אופן להסתפק בזה״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
ח"כ גואטה
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים