שתף קטע נבחר

ליברמן לקצין בקבינט: אל תענה לבנט

אחרי הביקורת שהשמיע יו"ר הבית היהודי על מהלכי הממשלה - המתח בישיבה ניכר כששר הביטחון אמר לאחד מנציגי צה"ל: "אני מורה לך לא לענות לו"

המתח בין השרים סביב דיוני הקבינט נמשך בישיבה שנערכה אמש ונכנסה אל תוך הלילה. במהלך הדיון קטע שר הביטחון, אביגדור ליברמן, רצף שאלות של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, ואמר לאחד הקצינים הבכירים בקבינט: "אני מורה לך לא לענות לו".

 

בנט מתח ביקורת והציג פערים בין הצהרות הממשלה ובין המצב בשטח והדבר גרם לאווירה טעונה. עוד לפני כינוס הקבינט דרש בנט להקדים אותו ליום שישי ולא להמתין עד צאת השבת. הוא הגדיר את הנושא "פיקוח נפש" ואמר שהטרור לא ימתין לצאת השבת.

ליברמן ובנט. עימות בקבינט (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ליברמן ובנט. עימות בקבינט(צילום: אלכס קולומויסקי)

זמן קצר לפני הישיבה אמש מתחו גורמים בסביבת בנט ביקורת על התנהלות הממשלה ועל המדיניות ה"רופסת", וטענו כי אין הרתעה והמחבלים הנוקטים בטרור כלל לא מפחדים. עוד אמרו בסביבתו של שר החינוך כי "הפעולות כרגע הן מעטות מדי ומאוחרות מדי ולא יעצרו את הטרור הויראלי". הדברים תרמו מן הסתם למתיחות.

 

בסביבת בנט טענו כי ההסכמות שאליהן הגיעו נתניהו וליברמן כחלק מהתמודדות עם הטרור עוסקות בעניין ממוחזר והוסיפו כי מדובר בהחלטות ישנות, בהן הפשרת בנייה בקריית ארבע.

 

"בעוד אנו אבלים" אמרו מקורבי בנט, "משפחות הרוצחים חוגגות ועתידות לקבל משכורת חודשית גדולה. יש כאן טרור ויראלי מסוג חדש הדורש פעולות חדשות. המשך בפעולות המיושנות לא יבלום את הטרור. הגיע הזמן לשינוי כיוון רדיקלי. השר בנט לא יסתפק בתגובה רפה ומיושנת והוא יציג בקבינט את תכניתו המקיפה לבלימת גל הטרור הויראלי".

 

מלבד דברי ליברמן בדיון, המתיחות באה לידי ביטוי גם בדברים שאמר הבוקר השר יואב גלנט מכולנו לאולפן ynet. "לא יכול להיות מצב שמי שחבר בתוך המערכת יתקוף במשתמע את הרמטכ"ל, ראש השב"כ ושרי הממשלה", טען גלנט.

 

בנט לא הגיב לעניין דברי ליברמן בישיבה אמש. 

 

שר הבינוי והשיכון וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני יואב גלנט תקף הבוקר במרומז את יו"ר הבית היהודי ושר החינוך בנט בעקבות הביקורת שנשמעה מסביבתו על החלטות הקבינט. בראיון לאולפן ynet אמר השר גלנט כי "חזיתי יחד עם חלק מהשרים ועם הציבור בישראל בכך שיש התקפות של שרי הקבינט על הקבינט. אני רואה את זה בחומרה, אני חושב שהקבינט הוא המועצה הביטחונית העליונה של מדינת ישראל".

 

גלנט הוסיף בהקשר זה כי "אנחנו מהווים דוגמה, וכדאי שנדע את זה, גם לחייל שפועל בשטח, גם למפקד וגם לפיקוד הבכיר. כולם מסתכלים אלינו, לא יכול להיות מצב שמי שחבר בתוך המערכת הזאת יתקוף את המערכת הזאת ובמשתמע את הרמטכ"ל, ראש השב"כ, שר הביטחון, ראש הממשלה ושרים שנותנים גיבוי. הציבור נושא עיניים לפתרונות, לא למלחמות פנימיות וכל מיני תהליכים וטריקים דומים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה שרגא - משרד הביטחון
ליברמן בסיור בזירת הפיגוע, אתמול
צילום: דנה שרגא - משרד הביטחון
מומלצים