שתף קטע נבחר

11 נעצרו בהפגנה למען בעלי חיים

לאחר שהניחו זר תנחומים על מכונות השחיטה, כבלו עצמם כמה פעילים לחצר בית המטבחיים בחיפה, כדי "להגביר מודעות לגבי העינויים הקשים שעוברות החיות בדרך לצלחת". בעל המפעל תועד תוקף את המפגינים

 

 

כ-100 פעילי ארגון "החזית לשחרור בעלי חיים" נכנסו הערב (שבת) לבית מטבחיים בחוף שמן בחיפה ומחו על שחיטת בעלי חיים למטרות מאכל. מהמשטרה נמסר כי 11 מהם נעצרו לחקירה, בחשד להסגת גבול, גרימת נזק ותקיפה של בעל המקום. עם זאת, בסרטון שתיעדו הפעילים נראה דווקא בעל המקום מכה את המפגינים.  

 

חלק מהפעילים כבלו עצמם בשרשראות ובמנעולים בחצר. אחרים הניחו זר תנחומים על המכונה שבה מתבצעת שחיטת הפרות. המשטרה בסיוע כיבוי האש ניתקו את השרשראות, ובהמשך התפנו הפעילים משם. 

 

בעל בית המטבחיים תועד מתקיף מפגינים ()
בעל בית המטבחיים תועד מתקיף מפגינים
 

לטענת הפעילים, במהלך פינויים על ידי השוטרים, בעל בית המטבחיים תקף באגרופים ופצע אחד מהם לעיני המצלמות. רועי שפרניק, פעיל בארגון, אמר ל-ynet כי עשרות עצורים נלקחו לתחנת זבולון. לדבריו, "בהמשך לתחקיר של המשלוחים החיים של 'ידיעות אחרונות', יש התעללות מטורפת בבעלי חיים ומחר יש הצבעה בנושא בכנסת.

 

"צילמנו ונכנסנו פנימה, ראינו בעלי חיים בפנים, בעלי חיים צולעים, עם גידולים. המשטרה מאבטחת את הארגונים שרוצחים את החיות הללו. זה ביזיון של כל המערכת". עוד סיפר: "בבית הרצח עצמו שמנו זר של הלוויה לזכר מיליוני הקורבנות שנטבחו שם, מתקן שהופך אותם ב-180 מעלות ושם משספים להם את הגרון. ההפגנה נועדה להגביר את המודעות בציבור לגבי העינויים הקשים שעוברות החיות בדרך לצלחת. הגיע הזמן להפסיק לממן את הזוועות הללו. היד שמעבירה את כרטיס האשראי היא היד שמשספת את הגרון של החיה".

 

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון מחר בתיקון לחוק צער בעלי-חיים שהגישו ח"כ תמר זנדברג (מרצ) ומיקי זהר (ליכוד), המבקש לאסור על יבוא בעלי-חיים מאוסטרליה ומאירופה לשחיטה בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים