שתף קטע נבחר

היועמ"ש הודיע רשמית: בדיקה בעניין ראש הממשלה נתניהו

משרד המשפטים: "בעקבות מידע שהתקבל בעניינים הנוגעים בין היתר לראש הממשלה, ושהוצג בפני היועץ המשפטי לממשלה על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, קיים היועץ מספר דיונים. בסיומם, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על קיום בדיקה בנושא". נתניהו: "גם כאן לא יהיה כלום - כי אין כלום"

נתניהו (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
נתניהו(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט הודיע הערב רשמית כי מתקיימת בדיקה בנושא ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

זוהי ההודעה שפרסם הערב דובר משרד המשפטים משה כהן: "נבקש להודיע כי בעקבות מידע שהתקבל בעניינים הנוגעים בין היתר לראש הממשלה, ושהוצג בפני היועץ המשפטי לממשלה על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, קיים היועץ מספר דיונים בהשתתפות פרקליט המדינה, גורמים בכירים נוספים במשרד המשפטים ואגף החקירות והמודיעין במשטרה. בסיומם, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על קיום בדיקה בנושא.

 

"יודגש כי המדובר בבדיקה וכי לא נפתחה חקירה פלילית בעניינו של ראש הממשלה. בימים האחרונים, פורסמו בתקשורת ידיעות רבות שאינן מדויקות בלשון המעטה ביחס למידע הנוגע לבדיקה ולפעולות שכביכול בוצעו במסגרתה. מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לפרסומים אלה או לפרט בנוגע למהלכי הבדיקה. היועץ המשפטי לממשלה ער לחשיבות בהבאת הדברים לידיעת הציבור. הנושא נשקל מעת לעת בכפוף לצורכי הבדיקה. האמור בהודעה זו הובא ע"י היועץ המשפטי לממשלה לידיעת רה״מ מוקדם יותר היום".

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט(צילום: עמית שאבי)

 

ברקע לדברים: בשבועות האחרונים מתנהלת במשטרה בדיקה בנוגע לטענות או מידע לכאורה נגד ראש הממשלה. הבדיקה התנהלה עד כה תחת איפול כבד וגם חלקי המידע שמתפרסמים בכלי התקשורת אינם זוכים לתגובה או לאישור.

 

את הבדיקה מלווה פרקליטות מחוז ירושלים בראשות עו"ד נורית ליטמן.

 

מה שידוע הוא, כי כחלק מתהליך הבדיקה, גם משרד מבקר המדינה התבקש - בהליך מקובל - לברר פרטים אודות הצהרות ההון האישיות של נתניהו והאם דווח במסגרתן על העברות כספים כלשהן. על פי כללי "ועדת אשר", כל שר בממשלה מחויב עם כניסתו לתפקיד לדווח לוועדה למניעת ניגודי עניינים שליד משרד מבקר המדינה על כל רכיבי ההון הפרטי שלו ושל משפחתו מדרגה ראשונה, כדי לעמוד על מצבו הכספי ובעיקר לראות אם יכולים להיות ניגודי אינטרסים בין מי שנתן לו או לווה לו כספים לבין תפקידו.

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "כפי שקרה בכל המקרים הקודמים, כשייחסו לראש הממשלה נתניהו מעשים שהתבררו כעורבא פרח, גם כאן לא יהיה כלום - כי אין כלום".

 

בהכנת הכתבה השתתפו מורן אזולאי ואיתמר אייכנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
נתניהו
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים